avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 768 soluții astăzi
Forum Activitate Bbnn

Activitate Bbnn


Mulțumesc frumos pentru răspuns dar dacă el cheltuie bani eu ce fac pot dovedi cu extrasul de cont ca i-am trimis bani sau cum ca îmi imaginez ca nu este obligat sa țină suma pana când achit eu ultima rata
raluk0207 a scris:

Ok. Deci e vânzare cu plata prețului în rate.
Este cu totul altceva. Nu e niciun credit.
Stabiliți prețul total.
Stabiliți avansul (dacă ii dați avans).
Stabiliți valoarea fiecărei rate lunare și termenul limita pana la care sa achitați integral.
Când ați plătit ultima rata, vânzătorul va trebui sa dea o declarație notariala ca a primit prețul integral. Cu declarația aceea, va radiati apoi ipoteca, la Cartea funciara.
Dacă vânzătorul moare, veți continua sa achitați ratele pana la termenul stabilit, moștenitorilor lui.
Iar declarația de primire a prețului o vor da moștenitorii.

Banca nu.are treaba ca eu iau direct de la proprietar si achit lui ratele.prin virament Bancar in contul.lui

raluk0207 a scris:

Când spuneți "credit ipotecar ", automat e și o banca în ecuație.
Poate va referiți la o vânzare cu plata prețului în rate.

Buna seara se poate face un contract vânzare cumpărare direct propietar cu credit ipotecar adică sa ii plătesc lui suma lunar si fără sa dau nici un avans
Și dacă da!! Acest contract poate fi atacat de moștenitorii dacă nu achit toată Suma si
Propietarul moare ?
Nu e nici o scuzã


Dam tu bani sa merg la scoala ca ei Nu imi da bani de liceu .


Buna seara am 17 ani sunt gay mama mea e in concubinaj cu un cineva.
Iar eu locuiesc cu parinti mamei un unchi o matusa
Si din in cand eu plec de acasa 2-3-4 zile iar unchimiu Ma amenita ka ma da afara din casa are vrun drept dar eu plec cu acordul lui matusa mea si imi face bine sa mai plec de acasa ca Acasa Sunt f stresat dar plec nu mai cu acordul matusi mele dar casa nj i alui unchiu meu e a bunicului meu intelegi ce Vreau sa zic