avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2015 soluții astăzi
Forum Activitate Aaure

Activitate Aaure

Răspuns la discuția Concediu risc maternal
Chiar daca am doar 3 luni lucrate la actualul loc de munca este ok deci , si se calculeaza doar din cele 3 luni 75% , nu din 6 luni, cum este mentionat m ai sus. Multumesc
Răspuns la discuția Concediu risc maternal
Multumesc , eu la locul actual de munca am 3 luni si de la 02.04 daca intru in concediu de risc cum se calculeaza banii pe care urmeaza sa ii primesc in timpul concediului de risc???
Buna ziua imi puteti spune va rog , pentru concediu de risc maternal sarcina , conditia este sa am inainte 6 luni lucrate ??? Si daca da trebuie cele 6 luni la acelasi angajator ?
Buna ziua, va rog sa imi spuneti si mie , pentru concediu de risc maternal , conditia este sa am inainte 6 luni lucrate??? Si daca da la acelasi angajator ?
Multumesc . Imi puteti spune va rog cele 12 luni trebuie sa fie consecutive sau pot fii cu intreruperi deoarece eu o sa nasc in August si o sa am 9 luni lucrate(am inteles ca intra in calcul si luna in care s-a nascut copilul) lucrez la actualul loc de munca din Decembrie 2017 si m-ai am 2 luni la alt angajator din 2017 in Ianuarie- Februarie si total ar fii cele 12 luni se poate?? Multumesc
Postnatalul se calculeaza ca si vechile la locul de munca , deoarece lucrez din luna Decembrie si o sa nasc in luna August si o sa am 9 luni lucrate ( am inteles ca se calculeaza inclusiv luna in care nasc) si cu cele 3 luni de postnatal as avea 12 luni lucrate ... este corect ?? Va rog mult sa ma ajutati