Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu risc sarcina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu risc sarcina

Buna ziua imi puteti spune va rog , pentru concediu de risc maternal sarcina , conditia este sa am inainte 6 luni lucrate ??? Si daca da trebuie cele 6 luni la acelasi angajator ?
Buna ziua,
Concediul şi indemnizaţia de risc maternal se acordă fără condiţie de stagiu de cotizare.