avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2012 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu risc sarcina
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu risc sarcina

Buna ziua imi puteti spune va rog , pentru concediu de risc maternal sarcina , conditia este sa am inainte 6 luni lucrate ??? Si daca da trebuie cele 6 luni la acelasi angajator ?
Cel mai recent răspuns: IULIA NEDELCU , Consultant resurse umane 14:33, 8 Martie 2018
Buna ziua,
Concediul şi indemnizaţia de risc maternal se acordă fără condiţie de stagiu de cotizare.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie - concediu crestere copil GeorgianaGeorgiana2019 GeorgianaGeorgiana2019 Buna ziua! Va rog mult daca ma puteti ajuta cu un raspuns. Din data de 5.02.2018-5.05.2018 (90 zile) am fost in concediu medical (sarcina cu risc). Din data ... (vezi toată discuția)
Concediu risc maternal chirita-alina chirita-alina Buna ziua, De la data de 01.06.2010 voi intra in concediu de risc maternal, pe o perioada de 120 de zile, la recomandarea medicului specialiast si cu aprobare ... (vezi toată discuția)
Concediu risc maternal Aaure Aaure Buna ziua, va rog sa imi spuneti si mie , pentru concediu de risc maternal , conditia este sa am inainte 6 luni lucrate??? Si daca da la acelasi angajator ? (vezi toată discuția)