avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 630 soluții astăzi
Forum Activitate opris nicoleta

Activitate opris nicoleta

Răspuns la discuția procura ptr iesire din tara

Trebuie sa imi iau un avocat si s deschid proces sau?


Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara
Va adresati instantei solicitand ca sa pronunte o sentinta care sa suplineasca acordul tatalui.
In situatia in care nu va pricepeti e bine sa solicitati ajutorul unui avocat.

Buna seara....va rog frumos s m indrumati c am de facut intr-o asemenea situatie si anume...am o fetita in varsta de 6 ani eu cu tatal fetitei nu mai stam impreuna de aproape 5 ani timp in care el nu a contribuit cu nimic l cresterea ei si nu a cautat-o...nu am nici o hotarare judecatoreasca doar un contract d mediere facut d acord comun in fata unui mediator autorizat in care scrie k fata imi este mie k incredintata si sa stabilit ptr el ore d vizita prin care nu le-a respectat.....el este acum inchis in penitenciar in germania si eu am nevoie d procura ptr fetita ptr a pleca din tara....c trb s fac?cum trb s procedez?
Buna ziua as avea o intrebare eu cu tatal fetitei nu tinem legatura si nu a contribuit cu nimic la cresterea ei....el este inchis in penitenciar in Germania...nu stiu cand se elibereaza ...si am nevoie d procura ptr a iesi din tara cu fetita. . va rog indrumati ma ce trb sa fac....