avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 652 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... procura ptr iesire din tara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

procura ptr iesire din tara

Buna seara....va rog frumos s m indrumati c am de facut intr-o asemenea situatie si anume...am o fetita in varsta de 6 ani eu cu tatal fetitei nu mai stam impreuna de aproape 5 ani timp in care el nu a contribuit cu nimic l cresterea ei si nu a cautat-o...nu am nici o hotarare judecatoreasca doar un contract d mediere facut d acord comun in fata unui mediator autorizat in care scrie k fata imi este mie k incredintata si sa stabilit ptr el ore d vizita prin care nu le-a respectat.....el este acum inchis in penitenciar in germania si eu am nevoie d procura ptr fetita ptr a pleca din tara....c trb s fac?cum trb s procedez?
Cel mai recent răspuns: opris nicoleta , utilizator 21:18, 6 Martie 2018
Buna seara
Va adresati instantei solicitand ca sa pronunte o sentinta care sa suplineasca acordul tatalui.
In situatia in care nu va pricepeti e bine sa solicitati ajutorul unui avocat.
Ultima modificare: Marți, 6 Martie 2018
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator

Trebuie sa imi iau un avocat si s deschid proces sau?


Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara
Va adresati instantei solicitand ca sa pronunte o sentinta care sa suplineasca acordul tatalui.
In situatia in care nu va pricepeti e bine sa solicitati ajutorul unui avocat.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratie pentru iesirea din tara opris nicoleta opris nicoleta Buna ziua as avea o intrebare eu cu tatal fetitei nu tinem legatura si nu a contribuit cu nimic la cresterea ei....el este inchis in penitenciar in ... (vezi toată discuția)
Program copil minor. fosta și cu mine avem o fetita de 5 ani. ... Myth2016 Myth2016 Program copil minor. Fosta și cu mine avem o fetita de 5 ani. Acum 2 ani și jumătate, mama fetiței pleacă de acasă fără fetiță. Ca urmare a unei ... (vezi toată discuția)
Obtinere hotarare de incredintare a minorului fara a mai ajunge in instanta ContSters208789 ContSters208789 Buna ziua,sunt o mamica de 23 de ani am o fetita de 4 anisori,as dori sa stiu si eu cum pot obtine o hotarare de incredintare a fetitei,fara sa mai ajungem in ... (vezi toată discuția)