Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... procura ptr iesire din tara
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

procura ptr iesire din tara

Buna seara....va rog frumos s m indrumati c am de facut intr-o asemenea situatie si anume...am o fetita in varsta de 6 ani eu cu tatal fetitei nu mai stam impreuna de aproape 5 ani timp in care el nu a contribuit cu nimic l cresterea ei si nu a cautat-o...nu am nici o hotarare judecatoreasca doar un contract d mediere facut d acord comun in fata unui mediator autorizat in care scrie k fata imi este mie k incredintata si sa stabilit ptr el ore d vizita prin care nu le-a respectat.....el este acum inchis in penitenciar in germania si eu am nevoie d procura ptr fetita ptr a pleca din tara....c trb s fac?cum trb s procedez?
Buna seara
Va adresati instantei solicitand ca sa pronunte o sentinta care sa suplineasca acordul tatalui.
In situatia in care nu va pricepeti e bine sa solicitati ajutorul unui avocat.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator

Trebuie sa imi iau un avocat si s deschid proces sau?

Av. Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna seara
Va adresati instantei solicitand ca sa pronunte o sentinta care sa suplineasca acordul tatalui.
In situatia in care nu va pricepeti e bine sa solicitati ajutorul unui avocat.