avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 807 soluții astăzi
Forum Activitate Deigim

Activitate Deigim

Casa are acte perfect valabile pe: teren
două camere,bucatarie,baie ,garaj,pivnită-nu are pe două camere.An întrebat dacă pot cumpara ce este in acte urmând ca după cumparare sa intru in legalitate cu restul.
raluk0207 a scris:

Ce riscuri? Păi in primul rând, fără cadastru și intabulare, nu puteti încheia actul legal, la notar.


Bună ziua,

Am găsit o casă pe care vreau sa o cumpăr,casa este compusa din 4 camere ,doua bai,bucatarie ,beci si garaj si teren 330 de metri.Pretul ei este sub pretul pietei însă are si o problemă ,proprietarul nu are cadastru și intabulare pe două dintre camere.Intrebarea este ,ce riscuri implică cumpararea casei fără cadastru și intabularea celor două camere.
Buna ziua,
Lucrez ca stivuitorist intr-un depozit de logistica,la data angajarii am semnat un contract de garantie suplimentara in bani,Dupa un an si jumatate societatea intentioneaza sa-mi retina 10%luna din salariu.In conditiile in care duplicatul contractului pe care il detin nu este datat (nu are completata data de incepere si semnarii)dar semnat si stampilat de parti este valabil?.Va multumesc.