avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate manoleadrian2018

Activitate manoleadrian2018

Bună seara am o problema . Locuiesc la sat am apa de la rețeaua publica . Presiune nu este deabea picura apa . M-am montat hidrofor după apometru adică nu fur apa . Cei de la apa îmi spune ca este interzis prin lege și ca nu am voie . Atâta timp cât ei nu respecta presiunea apei . Din cauza costurilor de electricitate
Eu plătesc și apa și curentul ca să pot folosi hidroforul . Apa o folosesc strict ptr câteva pasari și uz personal nu am ce uda în curte cum fac alți vecini de au curtea inundata de apa și au recolte ma lămurește și pe mine cineva dacă cu adevărat nu am voie sa folosesc hidroforul mulțumesc
Răspuns la discuția buna ziua
Multumesc
Discuție buna ziua
am fost retinut in data de 03/02/2018
in localitatea ion roata judetul ialomita ptr ca nu am avut aprinse luminile de intalnire
.am primit advertisment si doua puncte . am inteles a fost greseala mea
ieri pe 12/03/2018 a sosit agentul de politie din mun tulcea de unde sunt eu cu o citatie . ca faptuitor . in dosar penal . eu am trecut prin localitatea ion roata spre bucuresti in masina nu aveam pe nimeni nu am facut nici o greseala nicio problema . precizez am permis de spania din 2016 de 8 luni sunt in tara am fost azi la serviciu permise sa il verifice daca ma gaseste in baza de date si mi sa spus ca nu . am intrebat daca se poate preschimba mia zis ca da . pana joi nu pot afla dece sunt chemat . din alta cauza nu poate fi in afara de permis la cum mia spus doamna de la permise ca cu buletinul nu ma gaseste . imi poate da cineva un sfat
Discuție buna ziua
am fost retinut in data de 03/02/2018
in localitatea ion roata judetul ialomita ptr ca nu am avut aprinse luminile de intalnire
.am primit advertisment si doua puncte . am inteles a fost greseala mea
ieri pe 12/03/2018 a sosit agentul de politie din mun tulcea de unde sunt eu cu o citatie . ca faptuitor . in dosar penal . eu am trecut prin localitatea ion roata spre bucuresti in masina nu aveam pe nimeni nu am facut nici o greseala nicio problema . precizez am permis de spania din 2016 de 8 luni sunt in tara am fost azi la serviciu permise sa il verifice daca ma gaseste in baza de date si mi sa spus ca nu . am intrebat daca se poate preschimba mia zis ca da . pana joi nu pot afla dece sunt chemat . din alta cauza nu poate fi in afara de permis la cum mia spus doamna de la permise ca cu buletinul nu ma gaseste . imi poate da cineva un sfat