avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1060 soluții astăzi
Forum Activitate Ioanabalteanu

Activitate Ioanabalteanu

Buna ziua.
Fata mea a facut un life pe instagram de la o petrecere, care nu s-a pastrat. Unul dintre parinti (care se pare ca o urmareste!) se pare ca i-a trimis o captura doamnei diriginta, care oricum nu o are deloc pe fiica mea la inima. Aceasta mi-a aratat-o la doua saptamani dupa ce a primit-o, fara a-mi spune sursa.
Vreau sa impart lucrurile: o consider vinovata pentru comportament pe fiica mea, dar nu mi se pare corect ca aceasta captura sa fie aratata si altor profesori de catre dna diriginta si probabil sa circule intre parinti. Aceate lucruri au condus la oprobiu, cu toate ca acest comportament nu a deranjat nimic si pe nimeni, mai ales pe cei din cadrul scolii.
Imi puteti spune va rog, daca se incalca conditiile GDPR? Colegii i-au spus ca exista discutii intre parinti si, cu siguranta, exista si recomandari in a fi izolata de copiii acestora.
Va multumesc foarte mult!
Ioana
Va multumesc, inca o data!
Va multumesc!
Sotul meu trebuie sa-mi achite aceasta suma agreata, dar nu o poate face deocamdata deoarece trebuie sa incheie intai creditul. Nu a fost de acord ca eu sa devin proprietara casei achitate, pana cand apartamentul iese de sub ipoteca bancii. Scrisoarea de promisiune a fost propunerea notarului in acest context.
Finalitatea ar trebui sa fie: la momentul achitarii apartamentului, eu sa raman cu acesta si diferenta de bani iar el cu casa (care are o valoare mult mai mare decat apartamentul).
Va multumesc inca o data!
Ioana

- apasati pe " raspunde", NU MAI CITATI INUTIL MESAJE ANTERIOARE !
Va multumesc foarte mult pentru raspunsul prompt.
Va rog sa-mi spuneti daca, pana la data incheierii promisiunii, suntem proprietari comuni ale imobilelor. Indeplinindu-se aceasta promisiune, are loc un fel de partaj al imobilelor?
Va multumesc inca o data!


Buna ziua.
Sunt in termenul de 1 luna pana la terminarea divortului notarial. Deoarece avem o casa proprietate si un apartament cumparat dar neachitat prin credit de catre sotul meu, in care urmeaza sa ma mut impreuna cu copiii nostri, notarul mi-a propus ca varianta a partajului scrisoarea de promisiune care sa mentioneze faptul ca atunci cand se va termina apartamentul de achitat, sotul meu are sa-mi achite o suma de bani. (Presupun ca acest lucru presupune ca suntem proprietari pe ambele imobile pana la finalizarea tranzactiei?).
Va rog sa-mi spuneti cat de sigur este acest document.
Va multumesc,
Ioana Banica