avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 671 soluții astăzi
Forum Activitate iignat

Activitate iignat

Buna ziua, din nou!

As mai avea nevoie de inca un sfat! Am citit azi un articol in legatura cu inscrierea in programul Start-Up Nation. Dupa sfatul dat de dumneavoastra am decis sa deschid un SRL iar codul Caen principal ar fi fost 0111 Cultivarea cerealelor ( exclusiv orez ), plantelor leguminoase si a plantelor producatoare de seminte oleaginoase, deoarece asta ar fi fost ocupatia principala, momentan. Apoi ar fi venit si celelalte coduri printre care si 1039 Prelucrarea si conservarea fructelor si legumelor n.c.a. . Din articolele citite pe site in legatura cu Start-up Nation am inteles ca, pt a ma putea inscrie cu afacerea mea ar fi necesar ca primul cod Caen sa fie 1039 ( pe productie). As vrea sa stiu daca am inteles corect acest aspect si sa imi dati cateva sfaturi in legatura cu inscrierea in program: sa incerc de anul acesta ( mai am timp?) sau sa ma pregatesc si sa incerc anul viitor?
Va multumesc !
Va multumesc pentru ajutor!
Buna ziua!

Am mare nevoie de ajutorul vostru
In primavara aceasta as vrea sa deschid o mica afacere, o gradina de legume crescute eco ( fara certificat momentan). Legumele le vom livra , pe baza de comanada, la usa clientului. Pe langa legume as mai vrea sa vand oua, poate chiar carne de pasari , muraturi, zacusca etc.

As vrea sa stiu daca sunt nevoit sa imi fac un PFA pt a vinde produsele prin livrare la domiciliu? Si daca am nevoie de alte certificate pt a vinde oua, legume conservate, dulceturi sau carne de pui?

Va multumesc!