avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1534 soluții astăzi
Forum Activitate Mitrus Cristian

Activitate Mitrus Cristian

Buna ziua,
am o poprire prin executor judeatoresc din 2014 si in anul 2016 luna a noua creditul meu de la CEC a fost vandut catre Kredyt Inkaso. As dori sa stiu cand incepe viramentul catre Kredyt Inkaso(respectiv daca incepe din momentul prelorii de catre Kredyt Inkaso)Mentionez ca platile au fost facute catre Kredyt Inkaso incepand cu ianoarie 2017.Nu stiu daca este corect sa se vireze banii catre cec in perioada 30.09.2016-31.12.2016 daca creditul a fost preluat de catre Kredyt Inkaso pe 30.09.2016.

Multumesc!
Mitrus Cristian
Va multumesc pt raspuns.asa credem si noi deoarece este vorba despre o boala psihica si plus ca batranica are 85 de ani.Mai ales ca ne.au fost ascunse toate aceste lucruri foarte grave si au pus.o sa semneze pe acel antecontract nefiind cu discernamant.Nu cred ca se baga nimeni sa elibereze niste acte in aceste conditii.
Antecontractul a fost incheiat prin agentie iar dc nu se incheie actul de vanzare pana la data termen stipulata in contract ,vanzatorul trebuie sa restituie dublu suma iar cumparatorul pierde avansul( acestea sunt clauzele).Insa noi acum suntem foarte sceptici deoarece el ne.a ascuns toate problemele care le are plus ca are si datorii f mari la intretinere de care nu ne.a spus...Oare acel act de la IMNL este deajuns la notar ca sa nu mai fie nicio problema sa se poata incheia actul asa cum spune el????Multumesc.
Multumesc frumos pt raspuns.Problema este ca noi am facut un contract prin agentie,am dat un avans,ni s.a ascuns problema de sanatate a batranei,au pus.o sa semneze fara discernamant...ei ne zc ca o sa rezolve,ca o sa ii scoata acest certificat de la I N M L ,dar eu cred ca nu ii da nimeni acest certificat deoarece batrana din cate am auzit la astfel de cazuri ar avea nevoie de un tutore...Intrebarea mea este dc noi nu ne primim avansul de la ei ar trebui sa ii actionam in judecata???
Buna seara.am o problema:vreau sa cumpar un apartament,proprietari sunt 2 mostenitori,mama si fiu,mama sufetind de boala altzaimer ,nu are discernamant si noua ni s.a ascuns acest fapt,afland ulterior de la vecini.am inteles ca fiul ei ar putea sa scoata un certif medico legal de la iml si as vrea sa stiu dc i se acorda si in ce circumstante(am inteles ca este nevoie de un tutore)fiul dansei spune ca este dispus sa o ia la el ,sa ii faca mutatie la locuinta sa.mentionez ca batrana este in varsta de 85 de an8.as vrea sa stiu dc are vreo sansa sa obtina acel certif pt ca un notar nu se baga sa ii f procura fara acest certificat pt a putea incheia tranzactia cu mine sau nu se poate decat dupa ce moare batrana sa vanda???