avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Activitate Danielstraton

Activitate Danielstraton

As dori sa stiu daca este vre-o lege , care ar ajuta un muncitor in domeniul agricol ( domeniul viticol) de a obtina/achizitiona un teren de la institutia unde a fost angajat in ultimii 30 de ani . Tin sa mentionez ca sa platit chirie timp de 30 de ani pe acest teren+ casa. Exista vre-un articol care ar putea ajuta ?
Multumesc anticipat!
Răspuns la discuția Permis de conducere
Pai l-am platit separat pentru cererea de urgentare si pentru contestatie ( in legatura cu contestatia, se contesta faptul ca a trecut mai bine de un an aproape doi si nimeni nu face nimic. El mia spus ca din ziua in care face contestatia , procurorul sau cine detine dosarul meu sunt obligati sa dea un raspuns in 30 de zile , au trecut 60 si nimic, de aceea tin sa cred ca avocatul nu a facut nici o cerere nimic ori mia spus treburile astea doar ca sa imi ia banii intru cat ma vazut ca nu cunosc legile... ) Nu stiu ce sa mai fac!
Mia fos retinut permisul acum u an si 10 luni si inca nu sa luat nici o decizie s-a propus renuntarea la urmarirea penala in octombrie anul trecut, si de atunci nimic! In urma cu 35 de zile acocatul meu a facut o contestatie prin care contesta faptul ca a trecut mai bine de un an si inca nu sa clarificat situatia. Aveti cumva vreo idee ce se intampla? Cat ar mai putea dura ? Adica eu am inceput sa am impresia ca avocatu care il am chiar nu se implica de loc ( posibil sa gresesc)