Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Cumpărare casă+teren de la angajator
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Cumpărare casă+teren de la angajator

As dori sa stiu daca este vre-o lege , care ar ajuta un muncitor in domeniul agricol ( domeniul viticol) de a obtina/achizitiona un teren de la institutia unde a fost angajat in ultimii 30 de ani . Tin sa mentionez ca sa platit chirie timp de 30 de ani pe acest teren+ casa. Exista vre-un articol care ar putea ajuta ?
Multumesc anticipat!
Manuela Rășină, administrator
A existat. Numai sunt valabile. Acum presupun ca angajatorul este o firma privată si nu poate fi obligată sa va vândă dacă nu vrea.