avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 817 soluții astăzi
Forum Activitate Breazu92

Activitate Breazu92

Buna seara,
Solicitarea mea a fost amenda penala cu amanarea aplicarii pedepsei, inteleg ca in acest caz imi pot restitui permisul la 2 saptamani dupa ce ramane definitiva hotararea.
Intrebarea mea era care sunt sansele sa obtin aceasta pedeapsa, tinand cont ca se judeca la judecatoria Campina nu am avut antecedente penale, am prezentat scrisori de recomandare ca si veniturile mele pe ultimul an si am sustinut cu traie nevoia de permis pentru locul de munca....
Multumesc.
Am inteles, atunci a 3-a varianta sa fie !!!

Si cu a doua sunt impacat , ce ma deranjeaza cel mai rau este ca pot abea dupa 6 luni sa dau

de permis.....iar in instanta am mentionat lucrul acesta cu tarie, ca am nevoie de permis la locul

de munca....ca o paranteza, ultima intrebare a judecatorului a fost "[Aveti nevoie la locul de

munca de permis?]"... raspunsul meu fiind evident ca DA.....

Multumesc.
0,6 in aer
1,5 prima proba sange,
1,3 a doua proba de sange.....ghinionul meu ca am fost prins la 500 de metri fata de spitalul de unde s-au recoltat probele de sange,
Multumesc.
Nu stiu ce sa spun...sper sa schimb practica.......in caz ca nu am de gand sa fac apel , din ce stiti la curtea de apel ploiesti pot obtine amenda cu amanarea aplicarii pedepsei?Multumesc.
Nu se mai dau astfel de pedepse cu amanare ? Sau de ce nu pot obtine , care ar fi explicatia ? Nu am antecedente penale nu am tergiversat procesul , am fost cat se poate de afectat in fata judecatorului ......si au trecut 11 luni de cand am ramas fara permis.....
Buna ziua , de curand am fost judecat la jud Campina in legatura cu un dosar penal alcool la volan , avocata mea a cerut amenda penala cu amanarea aplicarii pedepsei , care credeti ca sunt sansele sa obtin aceasta sentinta avand in vedere ca am depus inscrisuri cu scrisori de recomandare si veniturile mele pe ultimul an ? Multumesc
Multumesc pentru raspunsuri nu vreau sa se fixeze in august dar macar in septembrie....
Buna seara , dosarul meu penal in cazul alcool la volan se afla in instanta il regasesc si pe portalul ministerului justitiei ca fiind adaugat in data de 2.07.2018 , pot depune o cerere de urgentare daca nu voi fi chemat in camera preliminara in termen de 30 de zile ? Ma gandesc ca pe 8 august sa depun o cerere de urgentare , ar fi in regula ? Multumesc
Răspuns la discuția Amenda penala
Doamne ajuta , poate scapati si dvs, depinde de caz, la mine dosarul se afla in instanta ca nu mi-a acceptat procurorul acord de recunoastere, daca reusiti sa obtineti acord de recunoastere, scapati cu o amenda intre 5000-10000 lei si dupa 6 luni puteti da de permis.
Răspuns la discuția Amenda penala
0.6 in aerul expirat , 1.3 in sange