avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 649 soluții astăzi
Forum Activitate george.tarba

Activitate george.tarba

Recomandati sa cer recalculare alcoolemie? De asemenea m-ar ajuta foaete mult sa stiu ce forma de executare va fi? Direct inchisoare? Suspendare? Amanarea executarii? Catre ce varianta ati merge domnule avocat ?
Aceasta alcoolemie mi-a iesit din 6 beri 0.5. Oare o recalculare va scadea valoarea ? Din calculele mele valoarea este cam mare in raport cu cat am consumat chiar daca nu am fost mancat in acea perioada.
Cu respect,
Răspuns la discuția Dosar penal alcool
Decizia finala fiind care anume mai precis? Amanarea executarii pedepsei? Sunt intr-un caz similar imi puteti lasa un nr de tel sa va contactez? Multumesc

emilianhr a scris:

Am primit, Renuntare la aplicarea pedepsei.


Răspuns la discuția Dosar penal alcool
la ce parchet si judecatorie ai fost?
buna ziua,
La ce tip de condamnare va referiti? condamnare cu executare efectiva de inchisoare, cu suspendare sau chiar amanarea executarii pedepsei sub supraveghere o perioada de timp?

Buna ziua,

Intr-o seara de duminica seara dupa o cearta cu prietena aceasta m-a dat afara din casa ( fiind apartamentul ei ) si baut fiind am plecat cu masina. Am mers cativa km si m-am oprit intr-o bordura cu daune minore la masina. La fiola mi-a iesit 1,28 iar in proba de sange 2.7. Precizez ca am dosarul absolut curat ( am permisul de conducere de 10
ani in care nu am nici macar o amenda de radar sau centura) am studii postuniversitate, loc de munca stabil. anterior accidentul am urmat o terapie cu privire la o depresie. Imediat dupa incident am avut o depresie agresiva si a fost nevoie de internare o saptamana. in continuare urmez terapie) Cam la ce pedeapsa sa ma astept si cat va dura tot procesul? multumesc pnetru raspuns. de asemenea sunt in cautare de un avocat. Cu respect,