avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 497 soluții astăzi
Forum Activitate gigi33

Activitate gigi33

Răspuns la discuția condus cat c avand doar B
Multumesc pentru raspuns
La sectie am semnat decat un proces verbal si nimic mai mult ,daca se deschidea dosar trebuia sa dau declaratie cv cum sa intamplat ?
Răspuns la discuția condus cat c avand doar B
Am citit ce ati scris in primul mesaj ca se face penal dar de ce daca eram cu masina de scoala omologata si cu instructorul calificat in dreapta tot ce era in neregula, era faptul ca nu avea inscriptia scoala si eu nu am avut actele doveditoare la mine cum ca sunt cursant si fac ore suplimentare atata tot sa intamplat, au zis sa ma prezint cu dosarul de cursant cand ma suna ei de la sectie
De asta mi-e frica mie de ce sa faca penal daca eu eram in regula .Multumesc sunt disperat oricum pana se clarifica lucrurile
Răspuns la discuția condus cat c avand doar B
Pai si in acest caz cu ce as putea sa ma aleg va rog sper sa nu afecteze in vreun fel cazierul
Răspuns la discuția condus cat c avand doar B
pai autoutilitara care am condus era masina de scoala si aveam si instructorul auto langa mine numai ca nu aveam actele doveditoare cum ca sunt in scoala ca si cursant si nu am putut sa dovedesc iar masina nu avea inscripria scoala pusa pe ea.Cei de la politie mi-a oprit permisul pana ma prezint cu dosarul de candidat la sectie
Au zis ca nu este ceva grav
Mi-e mie frica sa nu imi dea amenda penala sau cv care sa iasa la cazier
buna ziua in urma cu 2 zile m-a prins politia conducand autoutilitara cat C eu fiind in scoala pentru C+E ,am luat proba teoretica pentru C urmeaza traseul peste 2 luni avand si permis cat B de 8 ani ,asta fiind prima abatere ,cazier curat fara antecedente penale etc...
La ce ma pot astepta ,imi face dosar sau ma aleg doar cu amenda