avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 606 soluții astăzi
Forum Activitate Vladynitu

Activitate Vladynitu

Răspuns la discuția Suspendare înmatriculare auto


Vladynitu a scris:



ynocentta a scris:

Daca ati achizitionat auto de la tert nu de la proprietar,detineti certificat fiscal?
fara certificat fiscal nu puteti parcurge procedura inmatricularii
Vanzatorul care afirmati ca nu era si proprietar nu putea sa va prezinte certificat fiscal

Da am fiscalul și contractul între proprietar și tert iar tertul a scos fiscalul pe numele meu

Oare îmi trebuie și fisa de înmatriculare între proprietar și terț ? Este vorba de județul prahova
Răspuns la discuția Suspendare înmatriculare auto


ynocentta a scris:

Daca ati achizitionat auto de la tert nu de la proprietar,detineti certificat fiscal?
fara certificat fiscal nu puteti parcurge procedura inmatricularii
Vanzatorul care afirmati ca nu era si proprietar nu putea sa va prezinte certificat fiscal

Da am fiscalul și contractul între proprietar și tert iar tertul a scos fiscalul pe numele meu
Buna seara,am cumpărat o mașina de la un prieten acum o luna am toate actele pt înmatriculare însă mașina nu era pe numele lui ,am făcut programare pt înmatriculare pe 27.06 ,acest prieten a cumpărat mașina in 2014 și am înțeles ca pe 20 mai se suspenda înmatricularea cum trebuie sa procedez?
Răspuns la discuția Înmatriculare auto
Pe contractele vechi era cu fisa de înmatriculare Daia am precizat eu acum am contract nou între mine și vecinu deci nu îmi trebuie fisa între vecinu și proprietar ca era pe contract din ăla vechi deci iau fiscalu care l scos proprietaru și contractul vechi între vecin și proprietar atât da? Și copie după buletin îmi trebuie la vreunu din ei?
Răspuns la discuția Înmatriculare auto
Am înțeles eu am contractul de vânzare cumpărare vechi între proprietar și Vecinul din luna 12.2014 și contract nou in 2018 între mine și Vecinul am fiscalul care i la dat proprietarul lui Vecinul îmi trebuie și fisa de înmatriculare între Vecinul și proprietar sau îmi trebuie decât fiscalul și contractul?si îmi trebuie copie după buletin la vreunu din ei?
Buna seara,am cumparat și eu o mașina de la un vecin ,Vecinul a cumpărat o de la proprietar pe 15.12.2014 Vecinul o are la financiar doar ca el nu a Înmatriculto mi a făcut mie contract vânzare cumpărare și am băgat o la financiar eu,întrebarea mea este ce acte îmi trebuiesc pt înmatriculare ? In 2014 era cu contract vechi , îmi trebuie oare și fisa între proprietar și vecinu?si vreau sa știu exact toate actele care îmi trebuiesc pt înmatriculare pe PH