avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Suspendare înmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Suspendare înmatriculare auto

Buna seara,am cumpărat o mașina de la un prieten acum o luna am toate actele pt înmatriculare însă mașina nu era pe numele lui ,am făcut programare pt înmatriculare pe 27.06 ,acest prieten a cumpărat mașina in 2014 și am înțeles ca pe 20 mai se suspenda înmatricularea cum trebuie sa procedez?
Cel mai recent răspuns: Vladynitu , utilizator 14:45, 17 Mai 2018
Daca ati achizitionat auto de la tert nu de la proprietar,detineti certificat fiscal?
fara certificat fiscal nu puteti parcurge procedura inmatricularii
Vanzatorul care afirmati ca nu era si proprietar nu putea sa va prezinte certificat fiscal


ynocentta a scris:

Daca ati achizitionat auto de la tert nu de la proprietar,detineti certificat fiscal?
fara certificat fiscal nu puteti parcurge procedura inmatricularii
Vanzatorul care afirmati ca nu era si proprietar nu putea sa va prezinte certificat fiscal

Da am fiscalul și contractul între proprietar și tert iar tertul a scos fiscalul pe numele meu


Vladynitu a scris:



ynocentta a scris:

Daca ati achizitionat auto de la tert nu de la proprietar,detineti certificat fiscal?
fara certificat fiscal nu puteti parcurge procedura inmatricularii
Vanzatorul care afirmati ca nu era si proprietar nu putea sa va prezinte certificat fiscal

Da am fiscalul și contractul între proprietar și tert iar tertul a scos fiscalul pe numele meu

Oare îmi trebuie și fisa de înmatriculare între proprietar și terț ? Este vorba de județul prahova

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obținere fiscal auto Marina tud Marina tud Bună ziua,am nevoie de informații reale din partea dvs.Vreau să înmatriculez o mașină pe care am cumpărat-o (aparent cu fiscal ,dar în realitate fără ... (vezi toată discuția)
Radiere masini Hamarsold1234 Hamarsold1234 Eu am doua masini mostenite, una de la unchiul fabricata in 1972, si a inmatriculat-o unchiul meu in 1979, dupa aceea nu a mai inmatricalt-o. A ramas cu numar ... (vezi toată discuția)
Nedumerire inmatriculare masina cu numere rosii expirate Ciumpy94 Ciumpy94 Buna seara ! Doresc sa cumpar un autoturism adus din Spania in urma cu 4 ani , care a stat timp de 2 ani abandonat in fata blocului , vandut apoi mai departe ... (vezi toată discuția)