Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Suspendare înmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Suspendare înmatriculare auto

Buna seara,am cumpărat o mașina de la un prieten acum o luna am toate actele pt înmatriculare însă mașina nu era pe numele lui ,am făcut programare pt înmatriculare pe 27.06 ,acest prieten a cumpărat mașina in 2014 și am înțeles ca pe 20 mai se suspenda înmatricularea cum trebuie sa procedez?
Daca ati achizitionat auto de la tert nu de la proprietar,detineti certificat fiscal?
fara certificat fiscal nu puteti parcurge procedura inmatricularii
Vanzatorul care afirmati ca nu era si proprietar nu putea sa va prezinte certificat fiscal

ynocentta a scris:

Daca ati achizitionat auto de la tert nu de la proprietar,detineti certificat fiscal?
fara certificat fiscal nu puteti parcurge procedura inmatricularii
Vanzatorul care afirmati ca nu era si proprietar nu putea sa va prezinte certificat fiscal

Da am fiscalul și contractul între proprietar și tert iar tertul a scos fiscalul pe numele meu

Vladynitu a scris:

ynocentta a scris:

Daca ati achizitionat auto de la tert nu de la proprietar,detineti certificat fiscal?
fara certificat fiscal nu puteti parcurge procedura inmatricularii
Vanzatorul care afirmati ca nu era si proprietar nu putea sa va prezinte certificat fiscal

Da am fiscalul și contractul între proprietar și tert iar tertul a scos fiscalul pe numele meu

Oare îmi trebuie și fisa de înmatriculare între proprietar și terț ? Este vorba de județul prahova