avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 613 soluții astăzi
Forum Activitate Gheorgheni Alina G

Activitate Gheorgheni Alina G

Se poate incheia un contract/conventie de facturare individuala a serviciilor de apa si canalizare daca am bransament separat si sunt membru intr-o asociatie?
Am nevoie de un sfat, va rog! As vrea sa vand autoturismul meu unei firme, cum se procedeaza in acest caz? Firma vrea sa vireze banii in contul meu...si contractul de v-c cand este recomandat sa se incheie? Dupa ce vad banii in cont? Dar firmei ii va conveni?
Răspuns la discuția Copii traduse si legalizate brief
nu ati inteles! instanta imi cere copia tradusa si legalizata, am tradus-o dar notarul nu vrea sa o legalizeze pantru ca nu am originalul brief-ului. da, e vorba de taxa.
Mai nou, notarii refuza sa legalizeze traducerile brief-urilor daca nu se prezinta si originalul...brief-ul original e la politie..in acest caz cand imi cere instanta sa depun brief-ul tradus si legalizat ce pot face?
A fost admisa contestatia impotriva decizie de pensionare de catre Casa Nationala De Pensii, a fost comunicata Casei judetene, in cat timp va proceda Casa judeteana sau locala la recalcularea pensiei si cand imi va fi eleiberata noua decizie? Exista vreun termen in care sunt obligati sa recalculeze?
Prin acest tip de asigurare, in afara bonului fiscal de medicamente mai pot cere/ei imi pot acorda si alti bani ca si despagubiri?
pot cere anexarea dosarului precedent pentru a nu mai traduce alte acte?
Exista posibilitatea introducerii unei noi actiuni daca precedenta a fost anulata pentru nerespectarea cerintei instantei de a depune copii dupa acte?
m-am mai linistit! multumesc mult de ajutor!
oare nu se tine cont ca au fost zile libere? practic nu am termen de judecata, doar adresa in care se spunea sa achit taxa...literar, in adresa scrie ca am obligatia de a achita..nu de a transmite...nu stiu ce sa fac...