avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 797 soluții astăzi
Forum Activitate Ubistezin

Activitate Ubistezin

Buna ziua, cui ma pot adresa referitor la faptul ca avocata partii adverse uzeaza de fals in acte, sustine ca are documente originale care de fapt sunt la mine si minte in intampinarile pe care le face? Pot dovedi tot ce am spus, a scris si avocata mea in cererea de apel. Ma pot adresa judecatorului sa i semnalez personal? Sau e ceva intrat in rutina? Multumesc.
Si audiat sotul care sustine ca nu mai are arhiva.
Da, sotii care detin agentia au fost citati ca martori.
Sentinta s a pronuntat in data de 3.12, cererea de stramutare am depus o in 6.12 si cererea de apel in 12.01. Banuiala era asupra judecatorului care a aprobat ca martor pe tatal reclamantului, dar era vorba de influenta pe care o are reclamantul in oras si de care ma lovesc la tot pasul. Relatiile pe care le are in justitie, procuratura, politie, politicieni samd. m au detrminat sa incerc varianta cererii de stramutare. Multumesc.
Prin agentie s a cumparat imobilul in litigiu, in 2003. Banii s au achitat la agentie, la notar s a finalizat prin intocmire contract. A fost interogat proprietarul agentiei si desi a recunoscut ca se faceau precontracte, a declarat ca arhiva i s a distrus.
Curtea de Apel Cluj, banuiala legitima asupra impartialitatii. Cel ce mi a intentat proces are influenta in oras datorita meseriei si organizatiilor din care face parte. Doamna judecator nu mi a dat voie sa vorbesc si desi i am spus ca nu e corect sa mi ceara cheltuieli-onorariul avocatului sau pentru intocmire intampinare, a respins cererea mea cu obligarea de a plati 2000 lei.
Mi a spus ca nu pot cere stramutare dupa pronuntare sentinta si sa mi caut un avocat mai bun.
Nu se poate depune cerere de stramutare dupa ce s a pronuntat solutia pe fond? Am depus cererea intre data solutionarii si data depunerii cererii de apel. La Curtea de Apel s a respins cererea de stramutare si judecatoarea mi a recomandat un avocat mai bun. A gresit avocatul meu?
In instanta, agentia imobiliara spune ca i s a distrus arhiva. Daca e adevarat, trebuia declarata distrugerea si unde? Multumesc.
Buna ziua, imi poate spune cineva cum se audiaza martorii care locuiesc in alta tara?
Buna ziua, cum se poate afla adresa unei persoane plecata de 20 de ani in Ungaria. Stiu orasul unde locuieste, CNP si nume. Multumesc.