avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 787 soluții astăzi
Forum Activitate silvivien

Activitate silvivien

Discuție Calcul salarial
Va rog sa ma ajute cineva: sunt profesor pentru invatamant primar cu o vechime de 40 ani si din ianuarie 2017 pana in perzent sunt in concediu medical, cod 14(cancer) avand dreptul de 100% retributie, insa din ianuarie 2018 salariul meu creste si scade nejustificat. Salariul de baza este 3 779 lei, grad didactic I, gradatie de merit 25%.
Va rog mult, daca se poate, sa calculati care este salariul corect care mi se cuvine pe lunile ianuarie, februarie, martie 2018.
Va multumesc mult
Răspuns la discuția Concediul de odihna
Va multumesc mult!
O zi frumoasa!
Răspuns la discuția Concediul de odihna
Va multumesc frumos pentru raspuns. Mai am o nelamurire: Asa cum am spus, din 17 ian. 2017 pana pe 17 iunie 2018 am concediul medical, perioada in care eu nu am beneficiat de majorari salariale. Din acest motiv intentionez sa intrerup medicalul la 15 iunie 2018 si sa intru in concediul de odihna. Indemnizatia de concediu de odihna este afectata daca am fost in concediu medical 1 an si jumatate?
Va multumesc
Lucrez in invatamant si din 17 ian. 2017 pana la 15 iunie 2018 sunt in concediul medical, cod 14. De la 15 iunie 2018 pot sa imi iau concediul de odihna. Va rog sa imi spuneti modul de calcul al salariului pe perioada concediului de odihna.
Va multumesc