avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1936 soluții astăzi
Forum Activitate albab

Activitate albab

Buna ziua, da este corect tot ce ați spus până acum....dar , îmi pare rău că insist, aici nu e vorba de o cheltuială comună care privește imobilul sau administrarea sa....e vorba de o cheltuială personală a fiecărui proprietar...consumul propriu de apă caldă și rece, consum contorizat la fiecare în parte...."plătesc cât consum" !!!! .....Dar dacă nu consum nimic, de ce trebuie să plătesc??? ...Dacă consumul meu e 0(zero), cum pot să particip la plata diferențelor care rezultă din consumul celorlalți....??? Aceasta este întrebarea...răspunsul nu poate fi decât DA sua NU....Ce părere aveți? Mulțumesc.
Vă mulțumesc, am bănuit acest lucru, legat de cheltuielile pe cpi și nu-mi pun problema, e normal să plătești administratorul,curățenia,abonamente la furnizori,cheltuieli cu incălzirea pe zona comună,...etc. ..dar apa caldă și rece se plătește de fiecare conform consumului de pe contor...nu se folosește apă pentru scopuri comune ,decăt poate 2-3 găleți pentru curățenie...Nu înțeleg cum poți să produci o pierdere când nu consumi sau nu produci nimic....poate doar o pierdere de timp...da nu-i reglementată în lege....Mulțumes pentru atenție și promptitudine, Cu stimă, Alexandru....o duminică plăcută!!!
Bună ziua, mă numesc Alexandru....am moștenit un apartament intr-un imobil cu 14 ap. In locuință nu locuieste nimeni, toate utilitățile sunt contorizate și ÎNCHISE !!! În aceste condiții vă rog să-mi spuneți ce obigații de plată am față de Asociația de Proprietari....Trebuie să plătesc și """ pierderile """ la consumul de apă al imobilului ??? Să înțelegem impopriu pierderi, că nu curg apele pe stradă....e vorba de neconcordanța dintre suma citirilor celor 14 contoare de apă, cu contorul furnizorului. Vă mulțumesc, Cu stimă Alexandru
Va multumesc.
Buna ziua, am un PFA si un SRL.(sunt asociat unic in ambele) Vreau sa vând mașina de la PFA la SRL. Masina are 11 ani si valoare contabila 0. Care este pretul minim cu care o pot vinde ??? Multumesc