Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Vânzare autoturism de la PFA la SRL
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Vânzare autoturism de la PFA la SRL

Buna ziua, am un PFA si un SRL.(sunt asociat unic in ambele) Vreau sa vând mașina de la PFA la SRL. Masina are 11 ani si valoare contabila 0. Care este pretul minim cu care o pot vinde ??? Multumesc
george-neagu, moderator
Pretul pietei, care se poate verifica usor atat de ANAF cat si de d-voastra.
Va multumesc.