avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 963 soluții astăzi
Forum Activitate Aureliu1969

Activitate Aureliu1969

Multumesc, stiam si eu, ca trebuie sa dai bani, chiar daca ai dreptate, daca aveam bani nu ma inscriam la avocat net si dadeam 7800 de euro pe un proces pe care l-as fi pierdut cu un avocat care nu a catigat decat un singur proces pe speta respectiva si am si pierdut aproape 2000 RON pe o consultatie juridica care a constat doar pe intrebarea ca ' Ce vreau sa fac?' Tare ca fularu' Ionascu se numeste.
din ce citesc rezulta ca trebuie sa platesc in jur de 73000 de lei taxa de timbru - adica taxa de protectie?
am inteles sa fac contestatie, dar am citit ceva de plata cam 900 lei. Faptul ca am scris la CSAlB si culmea la 20 de minute ma suna banca care insista ca este terta parte dar nu vor deloc sa imi raspunda de ce ttrebuie sa platesc eu ceva in care ei au achitat acea cerere cu un an in urma. Eu personal vad aici un grup infractional organizat, fals in inscrisuri, uz de fals adica ce taxa de protectie????? Evident ca CSALB si-a declinat raspunderea ceea ce rezulta ca fac parte din acelasi grup organizat. Observ ca unii au un tupeu fantastic, nici Ceausescu nu avea tupeul asta. Cred ca vor fi forever si nu vor raspunde niciodata in fata nimanui. Ajung la concluzia ca BEJ Nicolescu face aceste manevre de mult timp si este mana in mana cu bancile caci poate altii nu au pus niciodata intrebari si au platit, efectiv o acceptare a subjugarii caci numai asa se simt bine sa le fie incalcate toate drepturile, o majoritate masochista. Si exista nenumarati care fructifica toate abuzurile.
Pare o intrebare stupida dar este realitatea. De cand lumea si pamantul cand cumperi ceva sa esti dator si platesti ai si factura totul e OK,.... dar in Romania se pare ca nu daca cel la care ai achitat datoria - un executor judecatoresc - iti trimite o poprire pe contul bancar pentru exact aceesi datorie cu exact aceleasi detalii iar banca accepta desi prin banca sa facut executarea platii cu un an in urma!!! Deci trebuie sa platesc ori de cate ori cineva cere niste bani care ia incasat deja??? Mai este de ramas in Romania?
Răspuns la discuția CERCETARE JUDICIARA
Am facut o Plangere la Procuratura si am primit raspunsul negativ pe care banuiesc ca il aveti cu totii, nu am avut martori. Apoi sa facut o plangere impotriva mea fara absolut niciun martor si dosarul a fost trimis in instanta, si instanta a apobat sa judece un dosar fara nici-un martor sau proba. Reclamanta a chemat un martor care nu a avut rolul decat de a prelua declaratia persoanei vatamate. Si tot spune in dosar cu nemernicie (a imi fi ietata expresia) ca dovezile, probele imi aduc aminte de Cel mai iubit dintre Pamateni - va aduceti aminte de celebra replica care feministele o considera ca cel mai potrivit apelativ pentru Barbati -'fir-ai al dracului de nenorocit'. Si uite asa se infaptuieste justitia in Romania. Am vrut sa interpelez martora si am fost amendat cu 300 de lei. Sa ales o sala fara inregistrare audio, nu a fos scos dosarul decat cand sa intrat in sala si avocatei ii-a fost smuls dosarul din mana dupa 2 minute. Atuni am observat ca intampinarea pe care am depus-o la dosar de 18 pagini lipsea cu desavarsire si de la procuroare la fel. Intreband unde este intampinarea, judecatoarea mi-a spus ca nu am depus nimic!!!! Apoi si-a dat sema ca, creierul ia facut scurcircuit si mi-a zis ca o are! Nu stia absolut nimic nu citise absolut nimic si vii sa judeci un caz asa ca sa te afli in treaba, Viata e roz si imi pot bate joc de oricine dorec cum doresc.
Primesc salariul care il primesc pentru a nu gresi, Daca vei intra vreodata pe mana lor imi veti da dreptate. Atunci cand stiu ca sunt protejati si nu raspund in fata nimanui, atunci explodeaza abuzurile, abuzuri despre care toti tac si se fac mici, eventual se ascund sub covor. Cei care au trait minim 15 ani inainte de 1989 isi amintesc! Exista si procurori cinstiti dar cum te-a prins ca esti corect te-a ars, caci toate incapacitatile sunt cadre de conducere. Securitatea a ajuns la concluzia ca mediocrii au reprezentat un pericol si a procedat la alegerea nulitatilor, care vor face absolut orice la ordin. Oameni fara scrupule.
Asta pentru cei care cred ca in Romania e democratie. HA HA
Aici este cheia. Sa nu intram in derizoriu. Neaceptarea solutiei inseamna neacceptarea adevarului. Domnule Albu imi pare rau dar justitia pe care dumneavoastra o faceti gri pentru mine e alb sau negru. Calea de mijloc se numeste fascism sau dictatura.
Sa intelegem ca va asumati declaratia ca toate anchetele procuraturii sunt superficiale?
Cerere admisa de judecator. Doreste judecatorul ca de cate ori face radacina patrata din 2 sa obtina un alt rezultat sau doreste un al raspuns de la procuratura prin care poate da o sentunta favorabila cu un ordin primit, cu starea psihologica sau urmareste ceva ascuns publicului larg?
Se poate trimite in instanta de catre procuratura un dosar care contine numai dovezile persoanei asazis vatamate? Se numeste exces de zel, ordin sau bigotim feminist?