avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Activitate Andreeanicu77

Activitate Andreeanicu77

Răspuns la discuția Indemnizație creștere copil
Multumesc pentru interesul acordat . Data prezumata a nasterii se afla undeva intre 20-31 ianuarie 2019. Am fost angajata la o societate privata aproximativ 4 ani pana in decembrie 2013 cand am intrat in concediul prenatal pentru nasterea celui de -al 3- lea copil care s-a nascut pe 19 februarie 2014. Am stat doi ani in concediu maternal , timp in care am ramas din nou insarcinata cu al 4 lea copil si am prelungit concediul maternal , stand inca 2 ani in maternal Cel de-al 4 lea copil s-a nascut pe 17 decembrie 2015 . Dupa terminarea ultimului concediu maternal , in decembrie 2017, nu m-am mai prezentat la munca deloc , am fost casnica , iar pe 1 aprilie 2018 m -am angajat la firma unde este administrator sotul meu iar eu asociat , firma functionand din 2016. Studenta la ifr sunt din octombrie 2017 , anul 1 .
Va multumesc frumos.
Buna ziua . Sunt angajată de pe 1 aprilie 2018 iar luna aceasta am aflat ca sunt însărcinată. Mentionez ca am iesit din cel de - al patrulea concediul material, si ultimul , pe data de 17 dec 2017. Sunt înscrisă la cursurile de ifr la o universitate de stat din octombrie 2017. Mentionez ca sunt angajată la firma sotului meu la care sunt si eu asociată de la înființarea firmei de acum 2 ani. De la terminarea ultimului concediu material în 17 dec 2017 nu m - am mai întors la vechiul loc de munca , la o altă firmă decât la cea la care sunt acum , fără vreun motiv anume , nu m- am mai prezentat la serviciu .. Puteti sa -mi spuneti va rog daca pot beneficia de indemnizație sau daca nu , ce as putea face in asemenea condiții. Va multumesc frumos.