avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Activitate Val3ntin2018

Activitate Val3ntin2018

Multumesc pentru raspuns. Am inteles acum. O seara frumoasa in continuare.
Aveti idee daca detin 12.5% dintr-un imobil se considera ca si cum aș avea locuință !?!?
Buna ziua!!
Am si eu o intrebare ,referitor la mama mea care are 62 de ani impliniti si 13 ani de cotizatie(vechime in munca). A fost la casa de pensii sa depuna dosarul de pensionare si a fost respinsa ca nu are cei 15 ani minim de cotizatie. Am tot auzit ca pentru cei care au sub 15 ani de cotizatie se da o pensie sociala sau ajutor,ceva genul. Care este legea aceea sau daca se poate incadra la vreo pensie sau ajutor ceva??
Discuție Custodia totala
Buna ziua! Pot obtine custodia totala a fiului meu ? Mentionez urmatoarele : sunt divortat din 2011, instanta mi-a incredintat mie copilul dar custodia este comuna, copilul are 10 ani impliniti,fosta sotie nu si-a platit niciodata pensia alimentara fata de copil si nu si-a vizitat sau macar sunat copilul de la divort incoace. Fosta sotie este plecata in Anglia, si nu stiu nimic de ea, daca munceste sau nu sau ce statut are acolo. Cum fac,sau daca pot obtine custodia totala ca sa nu mai depind de ea. De exemplu daca vreau sa plec intr-o calatorie in afara tarii, copilul are nevoie de procura iar eu nu am cum sa o obtin ca nu dau de mama lui(fosta sotie). Multumesc pt intelegere si astept un raspuns !!