avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1345 soluții astăzi
Forum Activitate GabiDiana

Activitate GabiDiana

Scuze ca nu am fost clara de la inceput.Eu sunt de acord sa mearga copilul cu buni in vizita la tata in Anglia ,dar vreau sa fiu sigura ca toate actele sunt legale ,fara sembaturi in locul celuilalt.
Intrebarea mea este daca avocatul lui ,daca are imputernicire de la el ,poate face acea hartie in locul lui ...este legal asa ceva..????....mie nu mi se pare ok.
In urma divortului ,am ramas cu custodie comuna ,fostul sot lucreaza in Anglia si plateste cu chin cu vai ,tot la cateva luni cate 400 ron pe luna .Nu am nici o informatie unde lucreaza in Anglia si cat castiga .Cum pot face sa mareasca pensia pt copil?
Situatia mea:in urma divortului ,copilul ezte la mine ,cu custodie comuna.Tatal lucreaza in Anglia si vrea sa duca copilul in vacanta la el ,insotit doar de bunica .Eu stiu ca ambii parinti trebuie sa faca in fata la notar o hartie cu acceptul in privinta scoaterii de catre bunica .Fostul sot sustine ca :avocatul lui ,care are imputernicire de la el???,poate face aceasta hartie in numele lui.Intrebarile mele :-este adevarata imbecilitatea asta si ce informatii trebuie trecute pe hartia completata la notar?.Ce masuri de siguranta pot sa imi iau sa nu se intample ceva fals ...subliniez ca nu am incredere deloc in fostul meu sot ...multumesc mult .
Dupa divort ,avem custodie comuna la copil de 10 ani.Tatal e plecat in Anglia de mai multi ani si plateste 400 ron pe luna si aia cu intarzieri de fiecare data de 2,3,4,luni.Il pot determina sa plateasca mai mult(1/4 din venitul lui din Anglia?Vine acasa 1 data ,sau de 2 ori pe an si intradevar a cumparat pt copil mai multe.