avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 684 soluții astăzi
Forum Activitate Irgo

Activitate Irgo

Am cumparat acum trei ani o locuinta in care a locuit o ruda a proprietarului. Adresa locuintei noastre este si adresa de domiciliu in CI a rudei proprietarului. In tot acest timp, toata corespondenta, inclusiv amenzile, citatiile. etc. vin pe adresa noastra aduse de Posta sau de Politie, chiar daca si Posta si Politia stiu ca individul nu mai locuieste aici de trei ani. Ce trebuie sa facem sa oprim aceasta situatie? Sa mai suportam cinci ani de zile pina expira CI a individului?
Am cumparat acum trei ani o locuinta in care a locuit o ruda a proprietarului. Adresa locuintei noastre este si adresa de domiciliu in CI a rudei proprietarului. In tot acest timp, toata corespondenta, inclusiv amenzile, citatiile. etc. vin pe adresa noastra aduse de Posta sau de Politie, chiar daca si Posta si Politia stiu ca individul nu mai locuieste aici de trei ani. Ce trebuie sa facem sa oprim aceasta situatie? Sa mai suportam cinci ani de zile pina expira CI a individului?
Răspuns la discuția Veranda
Suprafata din fata casei pe care vreau sa construiesc veranda este deja betonata, iar structura metalica va fi lejera, sustinuta pe 4 stalpi din teava patrata de 80*80*4, practic , vreau sa fac un acoperis lipit de casa, sa ne apere de ploaie si soare.
Discuție Veranda
Buna seara! Pentru construirea in regie proprie a unei verande din structura metalica, acoperita cu tigla metalica, este nevoie de autorizatie de constructie? Multumesc!