avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1775 soluții astăzi
Forum Activitate pedagogie2007

Activitate pedagogie2007

Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
in legatura cu marile observatii privind ortografia...sunt deplasate...atunci cand ai dubii cu privire la o persoana, la nivelul ei intelectual...ii dai mesaj privat si o intrebi...mey tu stii sa scrii?...pacat ca exista oameni atat de batuti in cap ca cei care fac observatii doar ca s-au trezit si ei...stiu sa scriu si poate fac acest lucru mai bine decat multi...ideea este ca m-am grabit sa scriu acel mesaj si nu am crezut ca e important cum e scris, caci nu eram la o ora de romana sau nu era un document oficial...
ce e surprinzator e prostia multora...pe tine te intereseaza o greseala facuta in graba pe un formul pe internet...unde poti sa scrii si cu prescurtari...si analizezi...cu toata stima, dar ai un sistem de valori la pamant...tu te sesizezi si arunci cu vorbe, cu concluzii fara sa auzi punctul de vedere al persoanei pe care o critici...dar nu te sesizezi cand restul spuneau ca vor sa copieze...iar acele aberatii pe care le scriu unii in incheieri etc.. sunt facute de cei care au copiat la examene in facultate, la admitere in profesie...yo cel putin n-am copiat si am intrat...asa ca mai gandeste-te inainte sa ataci fara sens si fara sa gandesti...cu atat mai mult ca profesezi...in meseria asta trebuie sa asculti ambele puncte de vedere...si apoi sa judeci...nu sa arunci vorbe aiurea doar ca sa ai ce spui...si in final...daca vrei sa ma verifici si sa iti dai seama ce ai o gandire proasta.....te invit sa imi dai un test face to face...in final...parerea ta e nula pentru mine...imi pare rau ca exista oameni ca tine...asta e un forum...nu ai vazut un eseu scris de mine ca sa poti sa mi-l analizezi...si ups am fost olimpica la romana...mai intai sesizeaza-te ca unii au copiat tot si ca ei sunt cei care scriu prost...pe viitor...gandeste inainte sa vorbesti
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
felicitari tuturor!
Răspuns la discuția Protectia consumatorului
la noi nu exista nici o protectie a consumatorului...poate pe hartie....asa ca...........pana se va trezi cineva sa ia atitudine...:(
Răspuns la discuția SALARIILE
salariile sunt niste gunoaie in romania....muncesti de mori si nu castigi nimic...oricum singurul vinovat e poporul roman...care se lasa platit prost...nu inteleg de ce se plang toti....cand nu fac nimic sa indrepte situatia...eu mam saturat sa vad cum se negociaza un salariu...adica se accepta orice salariu propus de angajator...
romanii ar trebui sa se trezeasca la realitate...pana si imnul nostru ne e predestinat....sincer mam saturat sa vad aceleasi persoane corupte care ne conduc...nepotismul...tot...dar ai cu cine vorbi?nu
am citit mult la viata mea...singurii vinovati sunt educatorii,dascalii...nu au educat poporul cum trebuia....si de aici se poate dezvolta:((
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
multi candidati putini admisi....mey toti sau bazat ca vor intra fara un pic de efort...acum trebuie sa fim si obiectivi...cei care au scris dupa barem au luat...dar multi aberau...acum nu stiu ce a scris fiecare in lucrare...dar yo nu sunt de acord cu examen asta de admitere...definitivatul ajunge............oricum e vorba si de taxe...pentru un examen in plus o taxa in plus...in rest nu ii vad eficacitatea...un examen de primire in profesie fara sens.........cand exista un examen de definitivat...:-/
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
eu astept rezultatul in bucuresti...oribil....asteptarea asta....sper ca mosul sa vina cu o lista plina de admisi....ambii mosi...:P
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
hello!am citit mesajele voastre...va doresc multa putere si ambitie celor care au luat...de ce?pentru ca de acum greul incepe...sper ca veti acoperii toate lacunele pe care le mai aveti...incet incet....si nu uitati...indiferent cat de greu va fi drumul spre o cariera sa continuati, sa nu abandonati...cunosc multi avocati...nas vrea ca vreunul din seria noastra sa uite ce inseamna o profesie bazata pe corectitudine....
pentru cei care nu au luat....exista o vorba...orice sut primit in fund e un pas inainte....chiar daca ati picat...nu va descurajati...va sugerez sa va inscrieti la master...sa mai asteptati pana la urmatorul examen si sa va pregatiti incet...sa nu fiti dezamagiti...sa nu lasati un examen sa va doboare visele...e greu sa treci peste un examen picat...dar ganditiva ca nu e decat un examen si ca aveti si alte sanse...tot raul spre bine...oricum viata are tot felul de surprize...asa ca...treceti peste si mergeti mai departe...sa va inscrieti la master pentru ce se merita....;)
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
oricum la ce ati putut scrie ca se poate copia logic ca mai intra pe net si cei care supravegheaza....asa ca...degeaba vor sa ne ajute daca unii vorbesc mai mult decat trebuie....faza cu copiatul ca va exista sau nu...totusi nu trebuia mentionata pentru ca nu ajuta cu nimic...nici nu ne faceam lucrarea de acasa nici nu eram scuti de examene...daca ne lasau sa copiem era in favoarea noastra... un mic ajutor...dar cum apar discutii fara rost si fara sens...s-a luat atitudine...atitudine care e in dezavantajul doar unei singure parti...cu siguranta nu a supraveghetorilor,a celorlalti avocati sau a comisiilor....intrebari anapoda gen in ce amfiteatru esti...si alte comentarii chiar lipsite de logica....scuze dar asta e purul adevar.....:(
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
mai invatati?::((
Răspuns la discuția DEFINITIVAT AVOCATURA
ar fi trebuit sa va uitati si voi atent ca scrie...vati inscris?