avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 742 soluții astăzi
Forum Activitate Sorinel41

Activitate Sorinel41

Cum poate fi transformat u. Taxi pfa i. Taxi srl.specific ca primaria Timisoara nu accepta schimbare a aceasta
Încă nu e neefectuata .doar sa dat o decizie și as vrea sa o plătesc sau sa fac contestație pt ca nu am putut fi gasit pt ca locuiam in străinătate și habar nu aveam de amenda .dar dumneavoastră credeți ca o amenda contravenționala judecată in instanța in civil datând din 2012 și judecată abia in 2018 ma pote afecta? Chiar dacă sa transformat in munca in folosul comunitati ea tot nu e in sfera penalului .Si in plus amenda e luată acuma 6 ani .Logic eu in termenul de probatiune nu am comis nici o neregula.Si altceva .mi e nu mi sa adus nimic la cunoștința ,Va multumesc din suflet și astept răspunsul dumneavoastră
Încă nu e neefectuata .doar sa dat o decizie și as vrea sa o plătesc sau sa fac contestație pt ca nu am putut fi gasit pt ca locuiam in străinătate și habar nu aveam de amenda .dar dumneavoastră credeți ca o amenda contravenționala judecată in instanța in civil datând din 2012 și judecată abia in 2018 ma pote afecta? Chiar dacă sa transformat in munca in folosul comunitati ea tot nu e in sfera penalului .Si in plus amenda e luată acuma 6 ani .Logic eu in termenul de probatiune nu am comis nici o neregula.Si altceva .mi e nu mi sa adus nimic la cunoștința ,Va multumesc din suflet și astept răspunsul dumneavoastră
Încă nu e neefectuata .doar sa dat o decizie și as vrea sa o plătesc sau sa fac contestație pt ca nu am putut fi gasit pt ca locuiam in străinătate și habar nu aveam de amenda .dar dumneavoastră credeți ca o amenda contravenționala judecată in instanța in civil datând din 2012 și judecată abia in 2018 ma pote afecta? Chiar dacă sa transformat in munca in folosul comunitati ea tot nu e in sfera penalului .Si in plus amenda e luată acuma 6 ani .Logic eu in termenul de probatiune nu am comis nici o neregula.Si altceva .mi e nu mi sa adus nimic la cunoștința ,Va multumesc din suflet și astept răspunsul dumneavoastră
Doamna Dana ,problema e ca amenda e contravenționala și neavând cum sa ma gaseseasca la adresa din buletin ,deoarece eu lucru in Spania de 11 ani mi au transformat o amenda din 2012 in ore de munca in folosul comunități.Temerea mea e sa nu ma afecteze aceasta decizie .si sa îmi revoce amânarea aplicări pedepsei .chiar dacă amenda a fost data in 2012 .Si transformată in munca in folosul comunități in 14.11.2018. va rog sa îmi dați un răspuns .Va multumesc frumos
Buna,
Am o problema.

Am luat pt alcoolemie amânarea aplicarei pedepsei pe timp de 2 ani .Din data de 03.04.2017 pana in data de 03.04.2019 .deci ma m prezentat la toate termenele stabilite de ofițerul de probatiune. între timp îmi apare pe rolul instanței o amenda de circulație data in 2012 de poliția locală pt parcare interzisă ,care se transforma in zile de munca in folosul comunități .Credeti ca ma poate afecta aceasta decizie ,și sa îmi revoce problema din dosarul de alcolemie?
Răspuns la discuția Atestat taxi
Buna domnul Patrascu.,îmi puteți Răspunde la mesaj va rog.Multumesc frumos
Răspuns la discuția Atestat taxi
Da domnul Patrascul..am avut interzis dreptul de a conduce pe drumurile publice timp de 2 ani ,mai exact cât durează sentința de amânare a aplicarei pedepsei..Dar ideiea e ca legea la atestat de taxi ,spune ca chiar dacă ai avut evenimente cu alcol poți sa dai după ce trece un an.Intrebarea e .cum se calculează anul.Dupa rămânerea definitiva a sentinței sau după perioada de trecere a celor doi ani de amânare a aplicarei pedepsei
Discuție Atestat taxi
Buna .Am acut probleme cu permisul de conducere pt alcol .Prin sentința judecătorească mi sa dat amânarea aplicări pedepsei pe o perioada de 2 ani .Acuma in 2019 Aprilie expira termenul,și implicit redobândesc permisul fără examen.Intrebarea e .Pot da pt atestat taxi ? Va multumesc pt intelegere