avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 847 soluții astăzi
Forum Activitate petcu_lucianromeo@yahoo.com

Activitate petcu_lucianromeo@yahoo.com

cu



Cum pot rezolva o problema de mostenire a unui teren agricol din ialomita(Slobozia)?Suntem 3 frati si avem titlul de proprietate pe numela mamei care a decedat in care sunt 5,75 ha.(5,5 ha.extravila si 0,25 intravilan).Pe titlul de proprietate sun trecti conform chitantei eliberate de primaria Gheorge Lazar si alte 2 persoane din Buzau care au transferat 2 ha. din 5,5 la Buzau prin ministerul agriculturi.Aceste 2 persoane au decedat si din cate stim nu au mostenitori.Cum putem iesi din indiviziune si unde ne putem adresa.Am fost la notar si ne-au spus ca numai in istanta se poate rezolva.Va rog daca puteti sa ne indrumati ce sa facem.Va multumesc mult.
Ma numesc Petcu Lucian Romeo nascut pe 28.04.1954 si as fi interesat daca noile prevederi de recalculare a pensiei in baza grupelor de munca mi se aplica si mie .Am iesit la pesie in data de28.04 2014 in baza legii263 din 2010 cu stagiul total de cotizare 40 de ani 2 luni si 6 zile in sistem public ,din care in conditii normale de munca 17 ani 10 luni si 2 zile si in conditii deosebite de munca gr.2(leg nr.3 din 1977) 17 ani 11 luni si18 zile.Va multumesc.
Ma numesc Petcu Geta ,sunt nascuta pe 13.12.1959 si as dorii sa stiu cand pot sa ies la pensie anticipata ori normala avand un stagiu de cotizare de 32 de ani si 3 luni .Multumesc mult. Email>petcu_lucianromeo@yahoo.com