avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 457 soluții astăzi
Forum Activitate Ionut1983constanta

Activitate Ionut1983constanta

Bună ziua, am primit o somație din care îmi menționează sa plătesc întreținerea în contul executoarea, nu asociației. Asociația a pierdut procesul în 2013 cu furnizorul de căldură și trebuie sa plătească 7000 lei plus cheltuieli de executare și penalități, valoarea totala era în 2017 12.000lei iar acuma am primit plicul cu valoare de 20.000 lei, ciudat este ca din tot blocul eu primesc plicul asta, sunt la zi cu plata întreținerii, vecinii au datorii. Eu nu am căldură din 2007.Exista riscul sa fiu executat pentru o datorie în care nu am legătură? Am vorbit cu executoarea sa nu ma mai deranjeze, iar acuma a crescut suma. La politie au zis ca nu pot fii executat. Ce ma sfătuiți sa fac? Mulțumesc anticipat
Răspuns la discuția Amenda
Ce documente și timbre necesita pentru acțiunea în instanță? Judecătorul dacă nu admite acțiunea?
Discuție Amenda
Bună seara, mama a fost amendata pe nedrept la CFR Constanța ca o instructoare a folosit datele ei pentru vagoane cu lemne, printre care încă 3-4colege în anul 2006.Procesul cu instructoarea a fost perfid ca a plătit bani grei și a scăpat, iar mama figurează în continuare cu amenda. Anaf Mangalia a trimis iar notificare sa plătească mama amenda 250lei.Desi a fost amendata abuziv. Este normal sa plătească amenda? Multumesc