Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Amenda
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Amenda

Bună seara, mama a fost amendata pe nedrept la CFR Constanța ca o instructoare a folosit datele ei pentru vagoane cu lemne, printre care încă 3-4colege în anul 2006.Procesul cu instructoarea a fost perfid ca a plătit bani grei și a scăpat, iar mama figurează în continuare cu amenda. Anaf Mangalia a trimis iar notificare sa plătească mama amenda 250lei.Desi a fost amendata abuziv. Este normal sa plătească amenda? Multumesc
Buna seara,
Daca se considera nevinovata si este in termen va trebui sa conteste amenda.
Daca nu ... trebuie sa plateasca.
Daca au trecut 5 ani de la pronuntarea amenzii sa solicite in instanta constatarea prescrierii.
Gabriel Klein Kiritescu, utilizator
Ce documente și timbre necesita pentru acțiunea în instanță? Judecătorul dacă nu admite acțiunea?