Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Probleme cu primaria
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Probleme cu primaria

Buna seara de curand mama mea a fost sa plateasca impozitu la primarie,eu acum 7 8 ani de zile am primit o amenda care nu am platito se auzea ca dupa 6 luni dispar hartiile de atunci nu am primit nici o instiintare nimic ca as avea de plata sau sa platesc ceva e acum cand a fost sa plateasca impozitu i au spus ca nu pot sa ii ia bani pana nu imi plateste mie amenda este normal asa cv si in toti ani acestia nu mi au spus nimic am avut nevoie de ceva de la primarie mi au dat nu mi au spus ca am de plata va rog astept raspuns
Buna seara,
Va trebui sa va adresati instantei sa se constate prescrierea.
Avand in vedere vechimea debitului,este posibil sa nu scapati de obligatia platii acesteia,dat fiind faptul ca in scripte/evidente aceasta figureaza atat in impunerea anuala cat si la biroul de debite in urmarire-respectiv creditorul a desfasurat acte si actiuni cu scopul executarii sumei cu titlu de restanta
Ar trebui ca titularul rolului fiscal sa solicite vizualizarea dosarului de debite in urmarire si sa atentioneze ca amenzile apartin altei persoane cu alt CNP