avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 811 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... Probleme cu primaria
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

Probleme cu primaria

Buna seara de curand mama mea a fost sa plateasca impozitu la primarie,eu acum 7 8 ani de zile am primit o amenda care nu am platito se auzea ca dupa 6 luni dispar hartiile de atunci nu am primit nici o instiintare nimic ca as avea de plata sau sa platesc ceva e acum cand a fost sa plateasca impozitu i au spus ca nu pot sa ii ia bani pana nu imi plateste mie amenda este normal asa cv si in toti ani acestia nu mi au spus nimic am avut nevoie de ceva de la primarie mi au dat nu mi au spus ca am de plata va rog astept raspuns
Cel mai recent răspuns: ynocentta , utilizator 07:09, 17 Martie 2018
Buna seara,
Va trebui sa va adresati instantei sa se constate prescrierea.
Avand in vedere vechimea debitului,este posibil sa nu scapati de obligatia platii acesteia,dat fiind faptul ca in scripte/evidente aceasta figureaza atat in impunerea anuala cat si la biroul de debite in urmarire-respectiv creditorul a desfasurat acte si actiuni cu scopul executarii sumei cu titlu de restanta
Ar trebui ca titularul rolului fiscal sa solicite vizualizarea dosarului de debite in urmarire si sa atentioneze ca amenzile apartin altei persoane cu alt CNP

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Prescriere amenda ndan57 ndan57 Buna ziua, in cat timp se anuleaza, prescrie o amenda data de primarie ptr. reabilitare termina exterior apartament fara autorizatie de constructie ... (vezi toată discuția)
Amenda rutiera georgescug georgescug Am mers la biroul de taxe si impozite al primariei sector 5 pentru plata impozitului pe masina. Aici mi-a dat o nota de plata in care figura pe langa valoarea ... (vezi toată discuția)
Amenda Ionut1983constanta Ionut1983constanta Bună seara, mama a fost amendata pe nedrept la CFR Constanța ca o instructoare a folosit datele ei pentru vagoane cu lemne, printre care încă 3-4colege în ... (vezi toată discuția)