avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1818 soluții astăzi
Forum Activitate paleosoft

Activitate paleosoft

>>ynocentta
evident, si mersi pentru certitudine ;)
>> Tarzan2012
este un contract neoficial pe hartie cu fostul vecin care mia vandut-o demult cand inca stateam acolo, pe hartie, fara notar
>> ynocentta
eu stateam la blocul respectiv de 34 de ani, dupa ce acum un an, m-am mutat de acolo.. in timp ce stateam acolo, pt bani am resusit sa-mi cumpar doi incaperi cu usa de fier din subsolul blocului, complet facute, al doilea fiind chiar sub apartamentul meu.. cand am luat pe prima, am facut si o interlegere pe hartie cu vecinul care mi-a vandut-o, dar care nu este oficial facut la notar.. cand am luat-o si pe al doilea de la un alt vecin care tocmai s-a mutat de acolo, n-am mai facut astfel de hartii..
- acum un an, apartamentul meu l-am dat la noul proprietar cu incaperea a doua pe care le-am folosit 2..3 ani numa, fata de primul pe care le foloseam de vreo 10 ani..
-ce nu mai puteam sa iau cu mine in locuinta mea de acum, am strans in incaperea mai veche si am lasat inchis cu lacat, findca contine lucrurile mele, proprietate personala fiecare si cu valoare insemnata pt noi toti din familie!
-Intrebarea mea ar fi, ca le pot finaliza lucrurile noastre noi la locuinta noastra noua linistit.. fara ca cineva sa sparga usa si sa fure tot ce avem acolo, chiar si dintre locatarii de acum din blocul respectiv?
fostul meu beci de la bloc ramane a mea dupa ce ma mut la alta adresa??
Buna:) Mersi pt info.. Puteti sa-mil mai precizati care este legea aia din aug 2007?! Adica vreu sa-l caut pe net, si s-o citesc atent :) Eu am gasit doar legea 230 din iul 2007 dar atuncia asta nu-i mai valabil ;) Cu stima Zoltan :)
Buna:) Stau intrun bloc la parter, si neavand destul semnal pe partea mea de locuinta, tre sa montam antena parabolica pe partea exterioara a casei scarii.. Click aici pentru poza:

[ link extern ]

Cati dintre proprietari trebuie sa-si dea acordul pentru montarea antenei,pe peretele de la casa scarii - adica 80% e de ajuns sau care articole de legi se refera la acest lucru ?! Cu stima - Zoltan :)