Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Beciul de la bloc ramane al meu dupa ce ma mut la alta ...
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Beciul de la bloc ramane al meu dupa ce ma mut la alta adresa?

fostul meu beci de la bloc ramane a mea dupa ce ma mut la alta adresa??
Pana acum nu am vazut blocuri care sa aiba si beci pentru locatari, dar daca blocul in care locuiti dvs are si beci pentru alti proprietari, aveti un contract din care sa reiasa ca beciul va apartine?
Imobilele de locuit in comun nu sunt prevazute cu beci
De regula imobilul de locuit in comun din constructie este prevazut cu subsol tehnic in care se afla instalatiile parte comuna
Daca detineti beciul cu forme legale,aveti dreptul sa il tranzactionati
Daca beciul reprezinta boxa,preluata pe considerente de vecinatate,vechime in imobil,acesta nu se poate utiliza de catre persoane care nu domiciliaza in imobil
Dupa ce va mutati beciul va fi al celui care se muta in locul dumneavoastra
@adolfinapop

Numai daca beciul reprezinta proprietatea autorului topicului
In imobil de locuit in comun,greu de crezut ca beciul poate fi detinut cu titlu de proprietate de catre un proprietar
Blocul in care eu locuiesc din anul 1978, este prevazut cu beciuri pentru toate apartamentele. Asa este trecut si in titlul de proprietate.