avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1009 soluții astăzi
Forum Activitate 11PMT

Activitate 11PMT

Multumes pentru raspuns O zi frumoasa
Pensionar invaliditate grad/3 pot sa ma angajez ca agent securitate/paza Cat plateste angajatorul contributiile la stat.Beneficiez de sporuri/vechime /noapte /etcMentionez ca am 31 ani vechime si 61 ani varta Multunesc
Poate solicita ajutor incalzire persoana respectiva
Iar va deranjez Politistul a stabilit amenda 1000 ron si 500ron la rubrica jumatate din minim pe care a a ancercuito an termen de 15 zile Azi am fost sa platesc dupa cum m/ati sfatuit cu toate ca am deschis actiune an Instanta si am certificat de grefa si cum nu prea ma ancurca banii si asa am anteles eu jumate din minim 250 ron Agentul fiscal zice ca nu/i corect si trebuie sa dau 500ron pe care nu/ui am ca i/am dat la avocat Cat trebuie sa platesc ca si asa banii i/am amprumutat Va mutumesc mult pentru sfaturi
Multumesc pentru rspunsuri Am fost la Tribunanl Am vorbit cu un avocat care a facut plagere penala si contestatie la PV Am obtinut certificat de grefa si l/am rugat sa sune la Pol rutiera IASI sa antrebe daca pot recupera placutele si certificatul Au spus ca nui valbil certifictul de grefa de la Tibunal si ca trbuie sa ma prezint la Iasi sa fac contestatie in contencios administrativ si sa astept solutie Nu mai anteleg nimic Avoctul spune sa nu platesc amenda pana nu se termina procesul Eu ma gandesc ca trec cele 15 zile si mai suspend a placutele 6 luni cu legea lor Ce ma sfatuiti sa fac sa platesc acum jumatate din minim sau sa astept Multumesc
Doresc o parere Am cumparat un Logan gaben care a fost taxi Am inmatriculato pe mine Dimineta ma deplasm de acasa spre Pascani pentru a schimba o planetara Am luat cu mine o vecina batrana cu fica ei Mergeau la un control La jumatea drumului am antalnit MCV rutier Circulam corect Undeva aproape de oras MCV a venit dupa mine insotit de o masina de la pol economica Aveam totul an regula Au spus ca transport persoane fara autorizatie de trnsport Pana sa se lamureaca politistul de la economic ca nu sant taxi cel de la rutiera mia smuls placutele si mia luat certifictul Mia pus amenda 1000ron si 30 zile fara placute Cel de la economic sia dat seama de grseala dar a zis ca nare ce face si mia dat avertisment ca nam autrizatie de transport Am 62 ani nam pensie nam cu ce plati amenda Ce ma sfatuiti sa fac Ms
Răspuns la discuția cand poate iesi la pensie


11PMT a scris:



11PMT a scris:



11PMT a scris:



11PMT a scris:

femeie nascuta la 17 sept 1960 vechime 14 ani si 5 luni pentru care a beneficiat de sporuri conditii grele care nu au fost incluse in slariul din carnetul de munca sporurii acordate in baza Leg 49/1992 conf adeverintei primite plus 4 ani si 3 luni cu timpi partiali /2ore am dori sa stim ce plus aduc anii de cond grele de munca multumim

daca poate cineva sa ne lamureasca incegrupa se incadreaza condtitiile grele de munca si cand poate iesi la pensie

nu am pus oare corect intrebarea poate cineva sa dea un raspuns

banui ca nu am pus corect intrebarea daca urmareste cineva discutia il rog sa ma corecteze multumesc

poate sa raspunda cineva
Răspuns la discuția cand poate iesi la pensie


11PMT a scris:



11PMT a scris:



11PMT a scris:

femeie nascuta la 17 sept 1960 vechime 14 ani si 5 luni pentru care a beneficiat de sporuri conditii grele care nu au fost incluse in slariul din carnetul de munca sporurii acordate in baza Leg 49/1992 conf adeverintei primite plus 4 ani si 3 luni cu timpi partiali /2ore am dori sa stim ce plus aduc anii de cond grele de munca multumim

daca poate cineva sa ne lamureasca incegrupa se incadreaza condtitiile grele de munca si cand poate iesi la pensie

nu am pus oare corect intrebarea poate cineva sa dea un raspuns

banui ca nu am pus corect intrebarea daca urmareste cineva discutia il rog sa ma corecteze multumesc