avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 487 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Angajare agent securitate/paza cu timp partial/4/ore
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Angajare agent securitate/paza cu timp partial/4/ore

Pensionar invaliditate grad/3 pot sa ma angajez ca agent securitate/paza Cat plateste angajatorul contributiile la stat.Beneficiez de sporuri/vechime /noapte /etcMentionez ca am 31 ani vechime si 61 ani varta Multunesc
Cel mai recent răspuns: 11PMT , utilizator 09:22, 6 Ianuarie 2020
Da, puteti sa va angajati cu c.i.m. cu timp partial de maxim 4 ore/zi.

Angajatorul nu are nicio obligatie de a va acorda anumite sporuri , decat daca sunt prevazute in c.i.m., in c.c.m. aplicabil sau in reg.intern al angajatorului ori mentionate in Codul Muncii.
Multumes pentru raspuns O zi frumoasa

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Pensia de boala si sporul de vechime seba2011 seba2011 buna ziua, doresc sa intreb daca perioada in care am fost pensionata pe caz de boala (2001-2008) poate fi luata in considerare la calcularea sporului de ... (vezi toată discuția)
Spor vechime Florica3 Florica3 Ce spor de vechime se aplica la salariu de baza daca am vechime peste 25ani. Va multumesc. (vezi toată discuția)
Intrebare privind acordarea sporurilor Adrian 13 Adrian 13 În contractul individual de munca nu am trecut sporul de vechime, Angajatorul este obligat sa îmi acorde acest spor? (vezi toată discuția)