avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 522 soluții astăzi
Forum Activitate ilhamilies

Activitate ilhamilies

Domnule avocat,pentru ca am obosit sa fac atata drum.dar daca nu o sa avem ce face asta e.va doresc o zi buna si va multumesc
Răspuns la discuția casatorie cu un marocan in spania
Domnule avocat,va multumesc enorm pentru raspunsurile date.sa aveti o zi buna
Răspuns la discuția casatorie cu un marocan in spania
am inca o intrebare,daca el are viza,cu o viza are dreptul sa calatoreasca in orice tara vrem,s-au o viza se cere specific pentru fiecare tara,adica daca dupa casatorie ambasada noastra ii da o viza putem merge oriunde cu acea viza?
eu ma aflu in strainatate,mama mea trebuie sa mearga in Romania,poate ea sa scoata in locul meu certificatul meu de celibat si cel de cutuma fara procura?
Răspuns la discuția casatorie cu un marocan in spania
daca are copii cetateni romani pe numele lui si responsabilitatea lui,nu are drept ca sa stea cu copilasi lui in UE?are dreptul ca amasada romana sa ii dea un drept de sedere pe motiv ca are copii?statul ar trebui sa ajute..va multumesc
Răspuns la discuția casatorie cu un marocan in spania
daca are copii cetateni romani pe numele lui si responsabilitatea lui,nu are drept ca sa stea cu copilasi lui in UE?are dreptul ca amasada romana sa ii dea un drept de sedere pe motiv ca are copii?statul ar trebui sa ajute..va multumesc
Răspuns la discuția casatorie cu un marocan in spania
Cetateanul marocan are doar pasaport verde marocan,eu si copilasi avem pasaport romanesc,el nu are nici un drep de sedere,vrem sa ne casatorim in tara lui nu ne putem casatori.cum putem proceda ca sa poata sa stea in UE alaturi de copilasi lui si de mine?
Răspuns la discuția drept de sedere
este posibil ca ambasada romana din Spania sa ii dea acest permis de sedere in UE,chiar daca are doar pasaport marocan?va multumesc pentru raspuns
Răspuns la discuția drept de sedere
este posibil ca ambasada romana din Spania sa ii dea acest permis de sedere in UE,chiar daca are doar pasaport marocan?va multumesc pentru raspuns
cum pot sa ma casatoresc cu un cetatean marocan care are doar pasaport marocan in teritoriul Spaniei? eu am doi copilasi cu el,va rog sa ma ajutati!