Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... drept de sedere
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

drept de sedere

cum pot sa ma casatoresc cu un cetatean marocan care are doar pasaport marocan in teritoriul Spaniei? eu am doi copilasi cu el,va rog sa ma ajutati!
Buna ziua,
Trebuie formulata cerere de acordare drept de sedere la Serviciul Imigrari.
[ link extern ]
este posibil ca ambasada romana din Spania sa ii dea acest permis de sedere in UE,chiar daca are doar pasaport marocan?va multumesc pentru raspuns