avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 426 soluții astăzi
Forum Activitate onisimcoc

Activitate onisimcoc

Buna, detin un teren cu drum de servitute, tatal meu detine un alt teren cu acelasi drum de servitute iar un alt vecine detine un teren cu acelasi drum de servitute deci suntem 3 proprietari pe drumul de servitute. Drumul de servitute are poarta la strada principala. Poate vecinul meu da jos poarta? fara voia noastra?
Răspuns la discuția Inmatriculare auto cu intermediar
Asta e problema, m-am increzut in ei, au spus ca il trimite, am un certificat fiscal de pe intermediar pe mine, dar asta ma intreb daca trebuie "lantul de fiscale" incepand de la persoana din talon pana la mine.

ynocentta a scris:

Atat timp cat nu detineti certificat fiscal nu puteti parcurge procedura de inmatriculare vehicul
In lipsa certificatului fiscal,cum ati incheiat documentul de achzitie vehicul?

Buna, am o problema. Am cumparat o masina printr-un intermediar. Acesta imi poate oferi doar contractul vanzare-cumparare cu stampila (fiscal). Daca ma intalnesc cu proprietarul de pe talon si imi scrie pe talon"instrainat catre numele meu" si impreuna cu acel contract de la intermediar pot inmatricula masina? Mentionez ca intermediarul a cumparat masina acum 4 ani, ea a fost scoasa de la impozit si sa circulat asa (pe talon nu scrie nimic de instrainare) mai mentionez faptul ca nu apare niciunde numele intermediarului (talon sau cartea masinii). Multumesc,