avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 429 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Buna, detin un teren cu drum de servitute, tatal meu ...
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Buna, detin un teren cu drum de servitute, tatal meu detine un ...

Buna, detin un teren cu drum de servitute, tatal meu detine un alt teren cu acelasi drum de servitute iar un alt vecine detine un teren cu acelasi drum de servitute deci suntem 3 proprietari pe drumul de servitute. Drumul de servitute are poarta la strada principala. Poate vecinul meu da jos poarta? fara voia noastra?

Alte discuții în legătură

Drum de servitute niculescusorin niculescusorin Pe langa proprietatea mea s-a creat un drum de servitute de catre vecina mea . La inceput a existat o poarta de acces pentru cei care si-au construit locuinte ... (vezi toată discuția)
Drum de servitute Cyberax Cyberax Buna ziua! Acum 3 ani am vrut sa cumpar o parcel de pamant dar parcela nu avea cale de acces de la strada principala. Proprietarul a lasat un drum de servitute ... (vezi toată discuția)
Drum de servitute Bucureti77 Bucureti77 Buna ziua, am achizitionat in urma cu ceva timp un imobil care a fost revendicat de proprietar (vanzatorul) si castigat (restituire), dupa care am facut v-c ... (vezi toată discuția)