avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 436 soluții astăzi
Forum Activitate Vally1986

Activitate Vally1986

Discuție Fiscal
Am si eu o problema destul de mare ...eu sunt plecat din tara si am gasit o masina pe internet de vanzare ...am trimis un var de al meu sa o cumpere .el nu prea se pricepe la acte ia plcut masina a luato baiatul a zis ca toate actele sunt in torpedou si fiscalu ii da luni ca masina am luato duminica dar in torpedou era doar cartea masini si adigurarea facuta pe 3 luni cref si chitanta ca sau scos numere rosi ....propietarul in acte este un austriac din cate am inteles ..nu stiu exact cum se procedeaza in tara la noi cand scoti numerele rosi daca cel de a cumparato sa dus cu contractul de vanzare cumparare pt numere ....eu i am facut rar ul intre timp e totul ok doar ca nu am contractul de vanzare cumparare si fiscal ...el nu este trecut ca propietar al masini el doar a luato din afara si a scos numere rosi sa folosit 2 luni de ea si dupa a vanduto ce pot face in cazul de fata ...va multumesc
Discuție Auto
Salutare ...acum vreo 2 saptamani am cumparat o masina eu cu actele nu stiu mai nimic ...masina a fost adusa din austria si din cate am vazut pe cartea masini ar fi un singur propietar a fost adusa in tara au fost scoase un rand de numere rosi pe 3 luni direct.....eu am cumparato de la altcineva nu de la propietarul care a scos numerele rosi si nu mi a dat fiscal sau contractul de vanzare cumparare foar cartea masini care este din austria si asigurarea pe care o are pe 3 luni si chitanta ca a scos numerele ...eu intr e timp am facut rar ul dar acum ca sa o inmatriculez presupun ca imi va trebui so foscal si contractul de vanzarr cumparate .....ce as putea fac cum sa procedez in cazul asta.....si inca ceva din cate am inteles de la intermediar nu e luata in evideta de nimeni eu as fi primu propietar pe romania ...nu mai inteleg nimic