avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 920 soluții astăzi
Forum Activitate 10tty

Activitate 10tty

Participam la targuri, piete, si atunci sunt si eu prezent si ajut (lucrez si eu).-deci trebuie sa am si eu?
Personalul trebuie sa aiba calificare (cei care coc si cei care framanta aluatul )? pot sa functionez cu muncitori necalificati?
E am un loc de munca, dar ocazional mai treuie sa ajut si eu (la festivaluri etc) la asta ma referam, in acest caz ce documente trebe sa am la mine?
Ok. multumesc.
1071 -Fabricarea painii, fabricarea prajiturilor si a produselor de patiserie
5610- Restaurante
1107 -Productia baututrilor racoritoare nealcoolice

5610,1071,1107 (rulota)
Buna ziua,
Sunt asociat intro firma de productie si vanzare de produse patiserie -Langos, Kurtos-activitatea se desfasoara intro rulota-la targuri/piete etc.
Intrebarea mea este eu ca asociat ce documente trebuie sa am la mine daca am un control (ITM, DSV etc). Eu trebuie sa am Dosar medical, PSI, PM?
Multumesc,
Buna ziua,
Detin o rulota transformat in spatiu comercial unde produc si vand Kurtos Langos, ocazional -targuri/piete- am nevoie de zilier.
Acest domeniu imi permite angajarea unui ziler?Ce documente trebuie sa am la mine in caz de am un control? Ce analize trebuie sa efectueze, trebuie sa aiba dosar PSI, Protectia Munci complectat?
Multumesc,
Buna ziua,
Se poate amplasa o rulota comerciala pe un teren extravilan langa drumul national? stiti cumva daca trebuie sa obtin avizare de la vre o institutie , ma gandesc la mediu, sanepid etc?
Multumesc,
Buna ziua, va rog sa ma ajutati cu un raspuns daca un functionar public poate detine calitatea de asociat intro firma?