avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 260 soluții astăzi
Forum Activitate loredanav

Activitate loredanav

Buna ziua! As dori sa stiu daca cheltuiala cu combustibilul efectuata de un instructor auto ca PFA este deductibila integral sau 50%, proprietarul masinii fiind instructorul si s-a intocmit contract de comodat?
Platile catre buget a CAS, CASS si Impozit de pe CNP pentru activitatea de instructor ca PFA se iau in calcul ca si cheltuieli deductibile 100% la calcularea rezultatului fiscal anual?
Multumesc!
Am luat in calcul varianta a doua contracte deoarece eu va trebui sa intru in CM dupa care in CCC si as dori sa pot lucra 4 ore pe saptamana din momentul in care intru in CM si respectiv de cand mi se suspenda contractul cu norma intreaga pentru CCC pe aceeasi functie. As avea si alta varianta? Multumesc frumos!
Multumesc! Va mai deranjez cu o intrebare...se poate contract cu norma intreaga pe functia de manager financiar si un contract de munca la domiciliu pe aceeasi functie la acelasi angajator? Eu as dori ca dupa ce intru in CCC sa pot avea la acelasi angajator un contract activ partial de 4 ore pe saptamana.
Multumesc pentru raspuns! Imi puteti spune, va rog, daca se poate ca un contract sa fie suspendat (pt CCC) si unul activ la acelasi angajator?
Buna ziua! As dori sa stiu daca se poate incheia doua contracte de munca cu acelasi angajator, unul cu norma intreaga (functia de manager financiar) si unul cu timp partial sau munca la domiciliu (expert contabil sau economist). Daca se poate acest lucru si la un moment dat as dori suspendarea contractului cu norma intreaga pt CCC, contractul partial poate ramane activ? Multumesc frumos!.