avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1695 soluții astăzi
Forum Activitate danidany

Activitate danidany

Răspuns la discuția Itm
Buna ziua,eu nu imi depun demisia de oarece nu vad un motiv întemeiat motivul ca mi-am cerut dreptul la concediu legal de odihna si spunându asta directorului ma amenintat ca imi va face referat indisciplinat.Ce pot face in cazul acesta? Va multumesc.
Discuție Itm
Buna ziua,am si eu o intrebare cum ar trebui să procedez daca am lucrat timp de 4 ani 24-48 si in contract scrie 12-24 fara a avea liber cand erau sărbătorile legale ba din contra ne avad personal am lucrat si 48-24 si ne spuneau daca vine control sa spunem ca lucram 12-24 si cerandu-mi dreptul la concediu de odihna mai cerut sa imi dau demisia.Si tot ce nu era in regula ne punea sa plătim fiind muncitor necalificat.Va multumesc
Buna ziua.Sunt despartita in fapt de 5 ani in urma casatoriei nu am avut copii dar fostul sot ia dat numele lui copilului meu rezultat dintr-o casatorie anterioara (mentioneza ca la acel moment copilul avea tatal biologic in certificat)la divort ar trebui sa cer pensia alimentara pentru copil am posibilitatea de a refuza.Va multumesc