avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 257 soluții astăzi
Forum Activitate olimpia1960

Activitate olimpia1960

Multumesc mult
Exista un format anume pentru notificare banca?
BRD, sunt aproximativ 100 ron anual, daca nu chiar mai mult
Buna ziua!
Banca mi-a oprit comisioane pe contul de salariu, desi era pe baza de conventie, deci fara comision. (comision la retragere, la interogare cont, de admimistrare). Mi-au motivat ca a fost bifat in sistem contul de credit, deci o eroare umana. Cum procedez sa imi recuperez banii (aproximativ 3 ani).
Multumesc
Olimpia Ivan
Buna ziua!
Cum poate o scoala sa dobandeasca statut juridic (acte necesare, institutiile la care se merge).
Multumesc.
Discuție Acte gresite
Buna seara!
Am cumparat apartamentul in care locuiesc in 1992 de la [EDITAT] RA. Apartamentul se afla in Str. .... nr. 11, scara 2, et. 5. Am descoperit de-abia dupa 19 ani ca in procesul verbal adresa trecuta este nr. 11A, sc. 5, et. 2 (scara invers etaj). In procesul verbal este gresit doar numarul (adaugata litera A). Ce pot face, unde sa merg, nici nu stiu daca [EDITAT] mai exista. Problema a aparut in cartea de identitate a fiului meu care are adresa din actele de vanzare cumparare, adresa care practic nu exista. Mie mi-au trecut in cartea de identitate adresa corecta, nu stiu cum s-a intamplat, probabil au luat in calcul datele scrise de mine in cerere. Fiul meu a avut nevoie de cazier si nu i l-au putut elibera motivand ca adresa respectiva nu exista. O neatentie, o neglijenta de nejustificat si de neacceptat din partea mea si a fostului sot.
Multumesc daca ma puteti ajuta.