avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 904 soluții astăzi
Forum Activitate Iurusun

Activitate Iurusun

Răspuns la discuția Permisul de conducere
Nu are nici o legatura( expertiza medicala)cu ( probele biologice)permisul de conducere! Ștampilele celor care a semnat "hotiiii" (*)... va multumesc frumos.E
Bună seara astazi am fost la parchetul unde am antrebat din nou dacă a aprobat doamna procuroare cererea care am făcut-o de acum o săptămână și un pic pentru studierea dosarului si doamna avocata mi a spus că nu !după care a facut doamna avocata o cerere de a depune la poliție și pentru care să iau un număr de anregistrare .ajuns la poliție domnul polițist ma pus sa semnez ca mia adus la cunoștință faptul că ieri mia dat copii după chitanțe si ca mia arătat REZULTATUL la sânge primul 0,85a-l doilea0,70. Am semnat acum eu o sa fac adn ul pentru ca am văzut codurile care ar fi fost an fiola cu sânge....pentru ca eu nu cred că e sângele meu ala !!si culmea pana ieri dosarul era la parchet!!!si astăzi la adus anapoi la poliție pentru sesizările făcute sau luat masuri dar doar a arătat ni sa dat doar chitantele care le-am plătit copie si atat si a zis ca al trimite anapoi la tribunal la doamna procuroare.... dar domnul de la medicina legală a scris numai minciuni în dosar !!!MA INTERNAT LA SPITAL DE PSIHIATRIE DIN fără buletin si fara copie de buletin .ca pe mine ma GONIT ca a zis doctorul ca nu poate sa ma interneze fără buletin ca nu poate sti cine sunt si am plecat, a sunat polițistul si a zis sa nu plec sa stau acolo si a venit la SPITAL de psihiatrie la doctor si am fost internat cu forța ca asa a vrut doctorl !!!trebuia sa sa fac o expertiză medicolegala pentru a se vedea dacă 6 pastile de zoloft de 100 mg cu 40 de picături de somn Lormetazepam de 2,5mg si alte medicamente ce luaserăm an acea zi pentru durere si antiinflamator si am fost invitat la o pomană si la insistențele celor care ne știam si ma rugau sa beau cu ei va spun ca am consumat 2 paharele de vin mici si 2 de whisky mici uitând că luaserăm pastilele si mi sau ancetosat ochii cand am plecat acasă m-am văzut mergând strâmb de la pastilele alea dar eu mie la SPITAL nu mi sa facut o perfuzie nu mi sa luat nici sânge nimic si Domnul Doctor a scris ca eu am avut discernământ si a scris si spus foarte multe minciuni, dar eu am fost internat 3 ZILE LA etajul 3 la salonul de femei!!!!!!!!DOMNUL de la medicină legală non stop vorbește la TELEFONU mobil cu politistul și cu alt Doctor si altii...voi face ADN pentru ca nu are cum sa mi iasa 0,85-0,70. Va rog frumos sa dați un sfat
Răspuns la discuția PERMISUL DE CONDUCERE
Multumesc frumos doamna avocata Ionita
Rog frumos alți avocați sa ma îndrume sa ma ajute ce sa fac LEGAL cu acești indivizi ca nu le pot spune altfel si hoti corupți care sunt an stare de orice si incearca sa musamalizeze cazul ...
si astăzi am mers la parchet pentru a afla dacă a dat aprobare doamna procuroare de a studia dosarul și anca nu nu a dat nici un răspuns!!!deci se vede de la o poștă mismasurile facute.......mai ami poate spune cineva sa dea o părere de ce se antampla realmente adica,ma refer ca au facut abuz si hoții si de asta nu vor sa arate nimic
Păi zice ca este dosarul la parchet dar am făcut cerere de a studia dosarul și anca nu a dat nici un răspuns...dar legea asta noua ce treaba are cu mine dacă mie mi la luat pe 24 iunie??!si cum v-am spus aici sa premeditat tot!!!
Păi cică este dosaru la parchet de pe data de 13 dar avocata a facut cerere de a studia dosarul și anca nu ia raspuns la cererea doamnei avocate.. de asta nu mai suport minciunile care mi se spun am facut sesizari pentru a mi se face dreptate ca stiu ca sunt nevinovat am căzut an plasa lor .!a fost ceva premeditat si tocmai de aceea am am sesizat aceste lucruri!!!!Este dezastru ce se antampla an an tara noastra . SI din iunie cu bani mei plătiți sa nu pot sa vad nici AVOCATELE deci e de strigat la cer si spunansumi de 3 saptamani caami este SUSPENDAT pentru 90 ZILE ba chiar dacă vreau pot sa dau examen de 15 antrebari și-l pot lua ANTRO LUNA toata poliția de circulație a spus si cei la care ajung analizele dar sa OCUPAT domnu Xxx de la circulație si cică a apărut la sânge mai mult si cică primul rezultat a fost 0,85 iar al doilea 0,70 alcoolemie an sânge și eu i am spus vreau REZULTATUL sa vad am zis ca vreau adn sa mi fac dar nu mi se arată nimic anca aștept să văd sa dea APROBAREA de a studia dosarul și ce hoții sunt an dosar , dar legea asta noua de când a intrat an vigoare totusi facă ami raspundeti va rog frumos ca nu stiu multumesc

Iurusun a scris:

Păi cică este dar nu putem avea acces la el cu toate cererile facute de doamna avocata nu vrea sa arate sa studieze dosarul ce se antampla?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Aveti sau nu dosar penal?



Va multumesc frumos pentru sfat dar eu fiind disperat am facut sesizari an mai multe părți stiind ca sau facut hotii ca credeti MA avocați pe aici nu prea ai vezi sa știe sa le puna antrebari polițiștilor care umbla numai cu mismasuri si aici sunt plătiți bine domni ăștia "polițiști "medicina legala sa plătit bani multi aici si eu chiar ca nu am greșit cu nimic va rog frumos sa ma credeti sa ajuns prea departe cu hotiile si sunt disperat avocați plătiți o grămadă de bani si ,.......degeaba dacă înțelegeți ce vreau să spun ... "(*)...sunt foarte supărat si mai ales că eu trebuie sa ma mișc cu masina ca am problemă cu piciorul ca am fost agresat de 4 țigani an 2016 si am avut piciorul rupt an 3 locuri iar de atunci am ramas cu probleme foarte serioase la picior .si permisul de conducere ami este foarte necesar

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Acces ar trebui sa aveti dar poate fi foarte complicat.
Va trebuie avocat foarte bun pentru asa ceva mai ales ca ar trebui sa scapati si de condamnare.Legile noi s-au facut impotriva apararii si daca avocatul nu stie sa foloseasca dreptul comparat nu are sanse de acces la dosar in acest moment.
V-ar costa si mult asa ceva si poate ca nici nu ar fi necesar.
Avocatul poate gandi o aparare foarte buna in cazul dvs. si fara sa studieze dosarul.
Ii trebuie doar putina imaginatie...si sa posede foarte bine stiinta dreptului...

Păi cică este dar nu putem avea acces la el cu toate cererile facute de doamna avocata nu vrea sa arate sa studieze dosarul ce se antampla?

CLAUDIU LASCOSCHI a scris:

Aveti sau nu dosar penal?

Va rog frumos sa sa ami raspundeti ca m-am săturat de hotiii