avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 552 soluții astăzi
Forum Activitate helmut

Activitate helmut

In domeniul constructii masini exista o sectie indispensabila :Scularie,partea cea mai importanta la o firma care se si considera astfel.Din cunostintele mele profesionale o scularie trebuie sa aiba si sudori si ascutitori si galvanizatori si prelucratori prin eroziune,toate aceste locuri de munca sunt considerate de mine ca locuri de munca TOXICE,toti acesti muncitori sunt incadrati ca si lacatusi,sculeri matriteri sau simpli muncitori chit ca ei lucreaza cu totul altceva,(adica meseria TOXICA).Prin ce metoda se poate convinge conducerea sa intre in normal ,adica sa incadreze aceste persoane in categoria de salarizare,drepturi profesionale si drepturi sociale de care au dreptul conform legiilor in vigoare!


>Are idee cineva unde pot gasi Hotararea de guvern care reglementeaza atribuirea de catre primarii a spatiilor de parcare de langa blocuri?
>Stiu ca a aparut prin Iulie-August 2004 dar nu am gasit-o online niciunde.
>Multumesc!
>Gabi
Trebuie sa intrebi la sediul Primariei ,sunt obligati sa-ti spuna !Nu cred ca exista o hotarare de guvern in aceasta idee ci doar o hotarare de consiliu municipal ! teritoriul este al orasului si nu al guvernului ! (sic) cu stima wh !
Cetatean german nascut in Romania fara renuntare de cetatenie,cum pot sa domiciliez in tara cu acte legale?
Discuție