avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1747 soluții astăzi
Forum Activitate Andreea Camelia

Activitate Andreea Camelia

Am o datorie strânsă la întreținere de 3400 lei. Pana în luna aprilie nu am avut nici o penalitate, iar acum m am trezit cu penalități de 3100 lei. În total am de dat 6500 lei. Sunt contorizata complet, apa separat, centrala, lumina. Plătesc doar feia de servici si lumina de pe scara. Am cerut explicații și nu s a ajuns la nici un consens. Ma obliga sa plătesc tot sub pretextul ca el a avut pierderi la apa pe asociație, are salarii de plătit și trebuie sa scoată banii ăștia de undeva. Ce pot face sa îmi șteargă aceste penalități sa pot plăti doar suma pe întreținere?? Cred ca este ceva necurat la mijloc. Unde pot face o plângere sau o sesizare pt un control la asociatie
Nedeterminat.... Unde este specificat ca ma înlocuiește pana în aprilie(cică) .
Doresc sa revin la locul de munca mai devreme de 2 ani pentru a beneficia de stimulentul de inserție. Lucrând în vânzări automat cineva m a înlocuit. Acum mi s a spus ca nu pot veni mai devreme de 2 ani pentru ca cine m a înlocuit nu poate pleca mai devreme
Sau dacă vreau neapărat sa ma întorc cu 2 luni o sa ma dea pe alt post. Întrebarea mea este: cel care m a înlocuit poate sa plece mai devreme dacă eu ma întorc ? Ce lege trebuie sa citesc?