avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1758 soluții astăzi
Forum Activitate Antonianety

Activitate Antonianety

Răspuns la discuția Executare silita
Multumesc mult.... situatia a fost rezolvata cu o dovada de plata de la Banc post! O seara buna!
Buna seara! Tatal meu si problemele lui bancare.... acum ceva timp a girat un cunoscut, acesta ramasese fara servici si prin urmare nu a fost capabil de plata! Banca ia pus poprire pe salariu tatalui meu.... ceea ce nu inteleg este ca acel cunoscut a obtinut o slujba iar banca continua cu poprirea pentru ambele parti! Ce poate face tatal meu in cazul asta, atata timp cat debitorul principal isi plateste ratele!? Multumesc anticipat
Buna seara! Tatal meu, un om in varsta de 53 de ani, s-a gandit sa faca un imprumut bancar la Alpha bank.... asta cred ca prin 2016! Tot in acel an a facut o refinantare la Banc post, in care contractual isi luau angajamentul de plata a imprumutului total catre Alpha bank! Acum,in.2018 tatalui meu ia venit acasa o somatie de la un executor judecatoresc, cum ca in 15 zile va fi executat silit, punandu-i poprire pe imobil daca nu achita suma care a fost imprumutata de la Alpha bank!..... Nu stiu cum sa il ajut.... va rog astept urgent un raspuns! Cum e posibil asa ceva?